• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Almanya'dan Türkiye'ye gelecek turist sayısını açıkladı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya 2023 yılında Almanya'dan Türkiye'ye gelecek turist sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

  • Reklam
Almanya'dan Türkiye'ye gelecek turist sayısını açıkladı!
10 Mart 2023 - 13:02
Reklam
Reklam
Reklam
2022 yılında Alman pazarının Türkiye'de liderliği yakaladığını hatırlatan ve talebin bu yıl da artacağını kaydeden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya 2022 - 2023 kış sezonunun daha önceki yıllara nazaran daha yoğun geçtiğini söyledi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin tüketici üzerinde etkisinin kısa bir duraklamayı beraberinde getirdiğini fakat bu duraksamanın yavaş yavaş geçtiğini kaydeden Bağlıkaya Almanya'dan Türkiye'ye ilginin çok yüksek olduğunu söyledi.


ITB Berlin Turizm Fuarı'nda yaptıkları görüşmelerde Türkiye'nin turiste en çok ihtiyacının olduğu senenin bu sene olduğunu dile getirdikllerini, Alman Seyahat Acentaları Birliği'nin de kendileri ile aynı düşünceye sahip olduğunu kaydeden Bağlıkaya hem ekonomik açıdan hem moral açısından her zamankinden daha fazla turistin gelmesini beklediklerini söyledi.


Alman Seyahat Acentaları Birliği Başkanı ile yaptıkları toplantı sonrasında 2023 yılında Almanya'dan 7 milyon turist gelmesini beklediklerini kaydeden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya Almanya'nın önümüzdeki dönemde rekor üstüne rekor kırarak liderliği artık bırakmayacağını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum