Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Almanya ile Türkiye arasında karantinasız seyahat başladı

Koronavirüs salgını dolayısıyla Almanya’nın Türkiye’den gelen turistlere yönelik uyguladığı yasak ve kısıtlamalar gevşetildi.

  • Reklam
Almanya ile Türkiye arasında karantinasız seyahat başladı
06 Haziran 2021 - 13:41
Reklam
Almanya, Türkiye’yi çok riskli ülkeler listesinden çıkarıp riskli ülkeler kategorisine eklerken, böylelikle Türkiye’den gelecek yolcular için de bazı adımlar atıldı.

Robert Koch Enstitüsü (RKI) Sağlık, Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları ile birlikte hazırladığı riskli bölgeler listesini güncelleyen Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından Almanya ile Türkiye arasında karantinasız seyahat başladı.


Almanya'nın Türkiye'yi çok yüksek riskli ülke statüsünden çıkarıp riskli ülkeler listesine dahil etmesiyle ile birlikte bugünden (6 Haziran) itibaren bu ülkeye seyahat edecek yolcular zorunlu karantina uygulamasından muaf tutulacaklar.


Türkiye ile Almanya arasında seyahat edecek yolcular her iki ülkeye girişte PCR veya hızlı antijen testi sonuçlarından birini veya aşı sertifikası ya da Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair resmi otoritelerce düzenlenen belgeyi ibraz etme zorunluluğu bulunuyor.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum