Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte yabancı turistlere Covid-19 aşısı vadeden ülkeler

Uluslararası seyahatler için çoğu ülke negatif PCR testi sonucu ya da aşı belgesi talep ederken bazı ülkeler turistler için Covid-19 aşısı vadediyor.

  • Reklam
İşte yabancı turistlere Covid-19 aşısı vadeden ülkeler
15 Temmuz 2021 - 00:05
Reklam
Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar insan aşılanmış durumda ve bazı hükümetler zor geçen bir yılın ardından zor zamanlar geçiren turizm sektörünün yaralarını sarmak için ellerindeki aşı dozlarını kullanmaya niyetli.

İşte seyahat paketine aşıyı da ekleyen ya da ücretsiz dozları şehir merkezlerinde uygulayan ülkeler...


1- Rusya

Elindeki aşı stoğunu turislerden kar elde etme fırsatı olarak kullannan Rusya turistlerden tek doz Sputnik V aşısı için 1200 ila 2200 euroluk (yaklaşık 12 bin ila 22 bin Türk Lirası) bir ücret alıyor.

2- Maldivler
Dünyanın önemli turizm destinasyonlarının başında gelen Maldivler'de halihazırda yetişkin nüfusun yalnızca yüzde 41'i aşılanmış durumda iken Maldivlerin turistler için aşı teklifi bu yılın yaz sezonuna yetişemeyecek gibi görünse de gelecek yıl için umut vadediyor. Maldivlerde turizm yetkilileri ada nüfusunun tamamının aşılanmasının ardından ziyaret et, aşılan, tatil yap programı uygulanacağını açıkladı.

3- Birleşik Arap Emirlikleri
Haziran ayından itibaren turistlerin Pfizer ya da Sinopharm aşılarından birine erişebildiği Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de aşı randevuları ülkenin Covid-19 mobil uygulamasına pasaport bilgileri girilerek alınıyor.

4- Endonezya, Bali
Dünyanın popüler tatil destinasyonlarından biri olan Endonezya'ya bağlı Bali adası yakın zamanda tatil paketlerine Covid-19 aşısını da eklemeyi planlıyor. Endonezya'da halihazırda salgının başından bu yana en yüksek Covid-19 vaka sayısının görüldüğü bir dönemde turistlere Covid-19 aşısı sunulmaya başlanacak tarih henüz belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bu girişim hayata geçirildiğinde turistlerin AstraZeneca ya da Sinopharm aşılarını tatil paketlerine eklenecek bir fiyatla yaptırabilmesi bekleniyor.

5- Amerika Birleşik Devletleri
New York kentinde Mayıs ayından bu yana ünlü Times Meydanı gibi mekanlara kurulan aşı merkezleriyle ülkeye gelen yabancı turistlere tek dozluk Johnson&Johnson aşısının uygulandığı Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Alaska Eyaleti'nde turistler eyaletteki havaalanlarına ulaştıklarında Pfizer ya da Moderna aşılarından biriyle yine tek doz aşı yaptırabilirken ellerindeki fazla dozları turistlerle paylaşan diğer ABD eyaletleriyse Arizona, Florida, Louisiana ve Teksas.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum