Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden turizm atılımı! Karavan parkları hizmete açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurtboğazı Barajı ile Mavi Göl'de Karavan Park projesini hayata geçirdi.

  • Reklam
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden turizm atılımı! Karavan parkları hizmete açıldı
06 Eylül 2021 - 19:27
Reklam
Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, son dönemde ilginin arttığı karavan turizmini yaygınlaştırmak ve başkenti karavanların uğrak noktası haline getirmek amacıyla Karavan Park projesi çalışmalarını kısa sürede tamamladı.

Yapılan çalışmalar kapsamında, Kurtboğazı Barajı'nda yaklaşık 6 bin 500 metrekare, Mavi Göl'de ise yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerine oluşturulan Karavan Park'larda ziyaretçiler için tüm olanaklar sağlanırken projede, 28 karavan park, her karavana ait yeşil alan, temiz su, elektrik, sosyal donatılar, güvenlik ve otopark alanı yer alıyor. Hem turizme önemli katkılar sunması hem de yerel ekonomiyi canlandırması hedeflenen proje karavan tutkunlarının kısa sürede dikkatini çekerken, başkentin gözde turizm mekanlarından biri olmaya hazırlanıyor.


Karavanıyla Kurtboğazı Barajı'ndaki alana gelen kamp tutkunları yaptıkları açıklamada ''Kurtboğazı'nı daha önceden de biliyoruz. Burası 20 senedir atıl vaziyetteydi. Şu an hayata geçirilen projeyle her türlü hizmet var. Her yer tertemiz, pırıl pırıl. Mansur başkana çok teşekkür ediyoruz. Yeşilin ve doğanın içerisindeyiz. Park içinde çoğu kamp alanında göremediğimiz elektrik, su gibi olanaklar da var.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum