Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri başladı

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri başladı.

  • Reklam
Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri başladı
01 Ağustos 2019 - 10:21
Reklam

Altındağ Belediyesi tarafından düzenlenen Ankara'yı Tanıyoruz kültür gezileri kapsamında öncelikle; Çamlıdere, Beypazarı, Nallıhan ve Polatlı gezilecek.

 

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, gezi programının "Kültür gezileri yapılacaksa, ilk olarak yaşadığımız şehri yakından tanımalıyız" düşüncesi doğrultusunda belirlendiğini söyledi. Başkan Balcı, "Ankara'mız ve ilçeleri tarihi açıdan pek çok değerli alana, doğal güzelliğe sahip. Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın bu güzellikleri mutlaka görmesi, yakından tanıması gerektiğini düşünüyorum. Buralar şehrin merkezine en fazla 1 saat uzaklıkta Altındağlı vatandaşlarımız da bu ilçelerimizi görsün, yaşadığı şehri yakından tanısın, kendini daha fazla Ankaralı hissetsin istedik. Altındağ Belediyesi olarak önceliğimizi Ankara turizmine veriyoruz" dedi.

Her sabah saat 09.00'da Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi önünden kalkan otobüslerle Çamlıdere'de Doğa ve Hayvan Müzesi'ni gezen Altındağlılar, Terazi Müzesi, Merkez Camii ve Kına Evi gibi tarihi ve kültürel alanları görme imkanı buluyor. Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri Türbesini de ziyaret eden Altındağlı vatandaşlar, ardından Aluçdağı Milli Parkı'nda düzenlenen piknikle doğanın tadını çıkarıyor.

Geziye sırasıyla, tüm Kadın Eğitim ve Kültür Merkezli üyeleri ve Aydınlıkevler Erkek Yaşam Merkezi üyeleri katılacak

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum