Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'da otel bulamayanların adresi Vali Yazıcı!

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinin en yoğun talep gören ve bayram dönemi nüfusu 4- 4,5 milyonu bulması beklenen Antalya'da, beş yıldızlı otellerin birçoğu yüzde 100 doluluğa ulaştı.

  • Reklam
Antalya'da otel bulamayanların adresi Vali Yazıcı!
07 Temmuz 2022 - 02:32
Reklam
Turizmin başkenti Antalya'da, okulların kapanması ve yaz sezonu ile birlikte hem yurt dışı hem yurt içi turizm hareketliliği geçen yıla göre rekor düzeyde artış gösterirken Alanya, Kemer, Kaş, Side, Belek, Kekova, Konyaaltı, Kundu, Lara gibi turizm bölgeleriyle Antalya dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde rezervasyonlara bakıldığında Türkiye'nin en çok talep gören kenti olacak.

2,5 milyon yerleşik nüfusa ek olarak 1,5-2 milyon tatilciyle birlikte nüfusun 4-4,5 milyon arasında olması beklenen bayram tatili dönemine ilişkin alınan güvenlik önlemleri ve turizm hareketliliğiyle ilgili bilgiler veren Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Haziran başından beri havayoluyla ortalama 60 binin üzerinde kente günlük giriş yapan yabancı turist sayısının son bir iki haftadır 70 binleri geçtiğini belirtti. Geçen cumartesi havalimanlarından 84 bin sadece yabancı girişi olduğunu ve otellerde doluluğun çok iyi gittiğini kaydeden Vali Yazıcı geçen hafta birçok turizmciyle yaptığı görüşmede bayramda dolulukların yüzde 100'e yakın olduğunu ifade ettiklerini söyledi. Küçük işletmelerin henüz yüzde 100 doluluğa ulaşmadığını belirten Vali Yazıcı şunları söyledi:

''Dün Demre'deydim, o bölgede de çok küçük, pansiyon türü hizmet sunan yerler var. Onlarla yaptığım görüşmelerde bir hareketlenme başladığını, bayramda iyi beklenti oluştuğunu ve bunun belirtilerini ufak ufak gördüklerini belirttiler. Tahmin ediyorum ki geçen yıl Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bir doluluğumuz olacak. Bu bayram tatili için büyük otellerde şu an için yer bulma sıkıntıları var. Yer bulamadığı için telefonla arayıp yardım isteyenler oluyor. Bu hafta daha da artar muhtemelen. Çünkü küçük işletmelerimizde de rezervasyonlarda ciddi artış başladı.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum