Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'dan spor turizmi atağı! İşte kamp yapacak takım sayısı

Pandemiye rağmen bu yıl 9 milyondan fazla turisti ağırlayan turizmin başkenti Antalya, deniz, kum, güneş turizminin yanı sıra spor turizmiyle de adından söz ettiriyor.

  • Reklam
Antalya'dan spor turizmi atağı! İşte kamp yapacak takım sayısı
26 Aralık 2021 - 08:05
Reklam
Türkiye'nin futbol takımları açısından en önemli kamp merkezlerinden olan Serik'teki oteller, futbol turizmine yönelik hazırlıklarını tamamlarken kentte yer alan 300'den fazla FIFA standartlarına uygun tesisten yaklaşık 80'inin bulunduğu Serik'te sahaların bakımı da tamamlandı.

Kentin futbol turizmiyle ilgili alt yapı ve olanaklarının üst düzeyde olduğunu söyleyen Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Alkaya Antalya'nın ikliminin yurt içi ve yurt dışından takımların kamp yapması için son derece uygun olduğunu belirtti. Geçmiş yıllarda kamp yapan marka değeri yüksek futbol takımlarının bu sene Antalya'yı tercih etmediğinden bahseden Alkaya şöyle devam etti:


''Gelen takımlar genellikle Rusya pazarından. Avrupa'nın alt kategorideki takımlarından ilgi devam ediyor. Bizim isteğimiz, Avrupa'nın güçlü liglerinden önemli takımları ağırlamak. Bizim tesislerimiz bu konuda çok iyi. Marka takımlar ülkemize gelsinler ki, burada ağırlayalım. Liglerde devre arasının kısa olması nedeniyle Antalya'ya ilginin azaldığını görüyoruz. Büyük takımların Antalya'yı tercih etmemesinin nedeni, pandemi öncesine dayanıyor. Rakip ülkelerden İspanya ve Portekiz'in fiyatta ucuzlama yapması ve Avrupa'da olmaları bizi olumsuz etkiledi. Bu başarıyı yakalamış bir kentiz. Tekrar çabalarımızı sürdürerek önemli takımları, Antalya'ya getirmek istiyoruz.''


Futbol turizminde dünyanın önemli destinasyonları arasında yer alan Antalya'ya, kamp sezonunda yaklaşık 1000 takımın 1500'e yakın organizasyon için geleceğini kaydeden Alkaya şöyle devam etti:


''Bütçe önemli değil. Marka takımların reklam şansı farklı irdelenmeli. Onlar sadece para değil, ülkemizin reklamını da yapıyor. Bizim ilk amacımız önemli takımların Antalya'da kamp yapmalarını sağlamak. Şartlar güçleşse de cazibe yaratacak çok şeyimiz var. Bizim tesislerimiz bu konuda çok iyi.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum