Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

40 milyon dolar yatırımla otellerini yenilediler! Yeni yatırım için gözleri Antalya'da

Koronavirüs salgınına rağmen büyüme atağına kalkarak rakiplerini geride bırakan Türk turizm sektörü, yeni yatırımlarla gücüne güç katmaya devam ediyor.

  • Reklam
40 milyon dolar yatırımla otellerini yenilediler! Yeni yatırım için gözleri Antalya'da
05 Aralık 2021 - 10:54
Reklam
Pandemi döneminde yaşanan kapanmaları fırsat bilen, Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden Cavit Çağlar'ın çocukları Yasemin Çağlar, Mustafa Çağlar ve Yeşim Hattat kardeşler, babalarının 1998'de satın aldığı İstanbul Balmumcu'daki The Plaza Otel'i 40 milyon dolarlık yatırımla tepeden tırnağa yenileyerek Movenpick Hotel İstanbul Bosphorus adıyla hizmete aldı.

Kısa sürede yüzde 80 doluluğa ulaştıklarını, turizm sektöründe yatırıma devam edeceklerini belirterek hedeflerinde Antalya'nın olduğunu söyleyen Çağlar kardeşler, dünya genelinde ekonomilerde pandemi kaynaklı sıkıntılar yaşansa da Türkiye'nin geleceğine güvendiklerini kaydettiler.


2019'da otelin lobisini yenilemek için yatırıma başladıklarını ama pandemiyle birlikte oluşan boşlukta tüm oteli yenilemeye karar verdiklerini söyleyen Yasemin Çağlar, Fransız Accor'un lüks segment markalarından Mövenpick markası ile daha enerjik daha genç bir otel olduklarını söyledi. Türk turizminin geleceğinin çok parlak olduğunu belirten ve bütün hazırlıklarını pandemi sonrası için yaptıklarını ifade eden Mustafa Çağlar ise şunları söyledi:


''İnsanlar pandemiden yoruldu ve sıkıldı. Önümüzdeki dönemde Türkiye'ye gelecek turistlere bu oteller yetmeyecek. Buna hazırlık yapıyoruz. 240 olan oda sayısını yeni yatırımla 257'ye çıkardık. Eskiden iş oteli odaklıydık, şimdi daha lüks bir segmente gittik. Ulaşılabilir bir lüks yarattık. Galataport'un açılması hem sektör hem bizim için önemli. Şu anda Belek, Side, Kemer taraflarında 5 yıldızlı resort otel projemiz için yer arayışımız devam ediyor. Orası çok daha büyük bir yatırım olacak. Yurtdışında da yatırım niyetimiz var.''


Çağlar ayrıca yurtdışından en çok Almanya, İngiltere, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, İran gibi ülkelerden misafir ağırladıklarını ve amaçlarının Avrupalı turisti daha fazla çekmek olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum