Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Antalya'ya gelen uçakta olay çıktı! Tekme tokatlar havalarda uçuştu

Antalya'ya gitmek üzere bu sabah yola çıkan bir uçakta yolculardan biri taşkınlık çıkarıp diğer yolculara saldırdı.

  • Reklam
Antalya'ya gelen uçakta olay çıktı! Tekme tokatlar havalarda uçuştu
23 Mart 2022 - 07:16
Reklam
İngiltere’nin Manchester kentinden Antalya’ya gitmek üzere, bu sabah yola çıkan Jet2 Havayolları’na ait bir uçakta yolculardan biri taşkınlık yaparak yolculara saldırdı.

Edinilen bilgiye göre bir kadın yolcu uçuşun sonlanmasına yaklaşık bir saat 20 dakika kala uçakta ağlayan bebeğe sinirlendi ve daha sonra da uçağı birbirine kattı. Kadının önce uçuş görevlilerine saldırdığı daha sonra da öfkesini yolculara döndürdüğü hatta bazı yolculara tokat attığı ifade edildi. Uçakta bulunan ve kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir yolcu, kadın yolcunun uçağın ön tarafına gelerek Jet2 personeline çok kızdığını ve sakinleşmeyerek, sesini giderek yükselterek ve agresifleşerek uçaktaki diğer yolculara da bakarak bağırmaya başladığını söyledi.


Görgü tanıkları uçakta olay çıkaran kadın yolcunun uçağa binmeden önce de havaalanında tekmeler savurduğunu, daha sonra da uçakta bir yolcunun yüzüne tokat attığını, sonra ayağa kalkan bir adamın kadını uçağın arkasına götürerek sakinleştirmeye çalıştığını söyledi.


Olay çıkması üzerine Avusturya’nın başkenti Viyana’ya acil iniş yapan uçaktan kadın yolcu güvenlik görevlileri tarafından indirildiği sırada yolcuların durumu alkışlayarak desteklediği belirtilirken uçağın Viyana’da iki saat durduktan sonra tekrar Antalya’ya yönlendirildiği açıklandı. Kadın yolcunun uçaktan indirilirken başka bir yolcuya daha tokat attığı öne sürüldü.


Uçaktaki yolculara mesaj göndererek olay için özür dileyen Jet2'nin mesajında ''Merhaba, bir yolcunun rahatsız edici davranışı nedeniyle uçağınızın yönünün Viyana’ya çevrildiği için üzgünüz. Sizi mümkün olan en kısa sürede tekrar yola çıkarmak için çalışıyoruz.'' ifadeleri yer alırken Jet2 tarafından yapılan açıklama ile olayı doğrularken, yolcu indirildikten sonra uçuşun Antalya’ya başarıyla devam ettiğini açıkladı. Jet2 sözcüsü İngiliz basınına yaptığı açıklamada ''Manchester’dan Antalya’ya LS895 uçuşunun bugün erken saatlerde, rahatsız edici bir yolcu yüzünden Viyana’ya yönlendirildiğini doğrulayabiliriz. Aile dostu bir havayolu olarak, yıkıcı davranışlara sıfır tolerans yaklaşımı uyguluyoruz.'' ifadelerini kullandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum