Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ukraynalı dernek başkanından Rus turistlere: ''Antalya bizim, gelirseniz sizi boğarız''

Türkiye'de yaşayan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Başkanı Olesya Mercan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Rus turistleri tehdit etti.

  • Reklam
Ukraynalı dernek başkanından Rus turistlere: ''Antalya bizim, gelirseniz sizi boğarız''
19 Mart 2022 - 12:31
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında sonrasında birçok ülke kapılarını Rusya'ya kapatırken turizm gelirinin büyük bir bölümünü Rus turistlerden karşılayan Türkiye açısından ise Rusya'yla kurulacak olan sıcak ilişkiler önemli bir fırsat sunuyordu.

Türkiye turizm sektör temsilcileri tüm dünyanın yasak koyduğu Rus turistlerin Türkiye'yi tercih etmeleri için çalışmalar yaparken tarafsız konumunu korumaya çalışan Türkiye'de yaşayan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Başkanı Olesya Mercan, ilişkileri sabote etmek için sosyal medya hesabından saldırgan bir paylaşımda bulundu.


Ruslara yönelik ''Bizim Antalyamıza gelirseniz sizi boğarız.'' ifadelerini kullanan Türkiye'de yaşayan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Başkanı Olesya Mercan, Rus turistleri adeta tehdit etti. Mercan'ın bu saldırgan paylaşımı hakkında kendi sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Moskova Devlet Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Perinçek ise ''Türkiye'de yaşayan Ukrayna Kültür Sanat Derneği Başkanı Olesya Mercan Rus turistleri tehdit ediyor ve bizim Antalyamıza gelirseniz sizi denizde boğarız diyor. Türk turizmciler bu konuda ne düşünüyor acaba?'' ifadelerini kullandı.


Geçtiğimiz günlerde de Türkiye ve Mısır'daki otelcilerden 2022 turizm sezonunda Ukrayna ve Rusya'dan gelen konukların konaklamalarıyla ilgili durumlarını açıklamalarını isteyen Ukrayna Seyahat Acenteleri Birliği (UATA) İcra Direktörü Pavel Grigorash yaptığı açıklamada bir otelde aynı anda iki ülkeden misafir ağırlamanın iyi bir şey olmadığını belirterek bu durumlarda çatışmalar olabileceğini, bunun da otele zarar verebileceğini belirterek Türkiye ve Mısır'ın Rus turist kabul etmemesini, otellerin de Rus müşteri almamasını söylemişti.


Aynı şekilde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya'nın Rus ve Ukraynalı Büyükelçiler ile yaptığı görüşme sonrasonda Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''TÜRSAB Başkanı'nın sabah bizimle sonrasında ise Rusya Büyükelçiliği ile görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir. Saldırgan Rusya ile kendini savunan Ukrayna arasında eşittir işaretinin konulması suç ortağı olmak anlamına gelir. Ukrayna seyahat acentalarını TÜRSAB ile çalışmamaya çağırıyoruz.'' ifadelerini kullanmıştı.

Tüm bu gelişmelerden sonra sessiz kalan turizm sektör temsilcilerinin yaklaşımları merak konusu oldu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum