Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turistin Türkiye'ye ilgisi artıyor! İşte sebebi ve başı çeken bölge

Tatil sezonu yaklaşırken Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere'de Türk Lirası'nın döviz karşısında değer kaybı İngiliz medyasının gündemine oturdu.

  • Reklam
İngiliz turistin Türkiye'ye ilgisi artıyor! İşte sebebi ve başı çeken bölge
20 Mart 2022 - 10:44
Reklam
Tatil sezonu ve erken rezervasyonlar başlarken, İngiliz medyası da tatile ve İngilizlerin en uygun fiyatla hangi ülkelere tatile gidebileceğinin analizlerini yapmaya başladı.

İngiliz Post Office’in hazırladığı Tatil Bütçesi Raporu’nun 2022 yılı için en uygun bütçeli tatil bölgeleri sıralamasına göre listenin birinci sırasında Türkiye'den Marmaris bölgesi yer alırken son aylarda İngiliz Sterlini karşısında değer kaybı yaşayan TL ile birlikte İngilizler için en uygun lokasyon Marmaris olarak belirlendi.


Türkiye ve Bulgaristan'ın genel olarak en uygun fiyatlara sahip olduğu ve her iki ülkede de fiyatların düştüğü fakat yüzde 37’lik bir değer kaybı ile birlikte Marmaris'in bu yılın en ideal tatil yeri olduğunun altının çizildiği raporda, İngiliz bir turistin tatilde alabileceği eşyalardan oluşan bir sepetin de ortalama maliyeti yayınlandı.


Sepette iki kişi için üç tabak akşam yemeği, şarap, şişe bira, kadeh şarap, bir kutu gazlı içecek, büyük su, bir bardak kahve, güneş kremi ve sinek kovucu krem bulunurken bunun fiyatının 26.13 İngiliz Sterlini tuttuğu belirlendi. Bu sepeti doldurmak için en çok paranın verileceği yerin ise İzlanda’nın başkenti Reykjavik olduğu belirtilirken Reykjavik’te aynı sepetin 158.16 İngiliz Sterlini’ne doldurulduğu belirtildi.


İngiliz Post Office’in hazırladığı Tatil Bütçesi Raporu'nu haberleştiren ve koronavirüs salgını sonrasında ülkede seyahat kısıtlamalarının da kaldırılmasıyla birlikte İngiliz turistlerin rotayı uzaklara çevirdiğini yazan İngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times başta Türkiye olmak üzere Meksika, Güney Afrika ve Tayland gibi bölgelere İngilizlerin merakının arttığını yazarken, bu ülkelerde İngiliz Sterlini’nin değerinin halen yüksek olduğunu vurguladı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum