• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Artan enflasyon seyahat ve tatil harcamalarına da yansıdı!

Digital River tarafından yapılan enflasyonun satın alma alışkanlıklarını nasıl etkilediğine ilişkin araştırmasının sonuçları açıklandı.

  • Reklam
Artan enflasyon seyahat ve tatil harcamalarına da yansıdı!
17 Ağustos 2022 - 03:14
Reklam
Digital River tarafından yapılan enflasyonun satın alma alışkanlıklarını nasıl etkilediğine ilişkin yapılan araştırmanın sonuçlarına göre tüketicilerin yüzde 49’u seyahat masraflarını azaltırken yüzde 40’ı ise yaz tatili harcamalarını kıstı.

ABD, İngiltere ve Almanya’dan katılımcılarla yapılan araştırmaya göre artan fiyatlar karşısında şimdi al, sonra öde seçeneğinin kullanımında  artış gözlendi. ABD’li yetişkinlerin yüzde 45’i mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşünürken katılımcıların yüzde 39’u mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Anket katılımcılarının yüzde 25'i zor durumda olduğunu, yüzde 34'ü ise idare ettiğini düşünürken rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 69 oldu. Anket sonuçlarına göre katılımcıların son 6 ayda yüzde 67’si gereksiz harcamaları kıstığını belirtirken yüzde 49’u seyahat harcamalarını kıstığını söyledi.


İngiliz yetişkinlerin yüzde 46’sı mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşündüğünü belirtirken İngiltere’deki yetişkinlerin yüzde 47’si mali açıdan rahat olduğunu belirtti. Rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı yüzde 52 olurken, zor durumda olduğunu düşünenlerin oranı yüzde 17, idare ettiğini düşünenlerin oranı ise yüzde 35 oldu. Son 6 ayda katılımcıların yüzde 58’i gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 37’si seyahat harcamalarını kıstığı belirlendi.


Digital River tarafından yapılan araştırmaya Almanya’dan katılanların yüzde 45’i mali durumlarının son 12 ayda daha da kötüleştiğini düşündüğünü söylerken katılımcıların yüzde 55’i mali açıdan rahat olduğunu düşünüyor. Yüzde 17’si zor durumda olduğunu, yüzde 37 ise idare ettiğini düşünürken rahat olduğunu düşünmeyenlerin oranı ise yüzde 44 oldu. Son 6 ayda katılımcıların yüzde 61’i gereksiz harcamaları kısarken, yüzde 43’ü seyahat harcamalarını kıstı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum