Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yabancı rezervasyonlarındaki artış sektörün 2022 için beklentilerini büyüttü

Türk Lirası'nda yaşanan değer kaybı sonrasında Türkiye'de tatil yapmayı planlayan yabancı turistlerin artan rezervasyonları sektör temsilcilerini 2022 yılı için umutlandırdı.

  • Reklam
Yabancı rezervasyonlarındaki artış sektörün 2022 için beklentilerini büyüttü
05 Ocak 2022 - 05:53
Reklam
Salgının gölgesinde başladıkları 2021'i önceki yıla göre çok daha iyi şekilde noktaladıklarını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır yaz sezonu öncesi belirlenen hedefleri turizmin hareketlenmesiyle revize ederek daha üst rakamlar belirlediklerini söyledi.

Kıyı bölgelerindeki hareketliliğin, kış sezonunda kayak ve kaplıca merkezlerine doğru kaydığına dikkati çeken, sahil bölgelerinde daha fazla kongre, toplantı ve spor turizminin ön plana çıktığını ifade eden Çorabatır sektörün bu yıldan daha umutlu olduğunu kaydederek şöyle devam etti:


''2022 yılı için beklentilerimiz güçlü. Seyreden rezervasyon dalgasıyla 2019 rakamlarını bulacağımızı tahmin etmekteyiz. Kasımdan bu yana gerek seyahat acentalarıyla gerek tur operatörleriyle yaptığımız görüşmelerde İngiltere, Almanya, Polonya, Rusya, Ukrayna ve Çekya'dan gelecek sezonla ilgili çok güzel haberler alıyoruz. Özellikle ülkemize yönelik rezervasyon artışları, diğer ülkelere göre avantajlı olduğumuzu gösteriyor. Türkiye, 2022 yılında da avantajlı ülke konumunu devam ettirecektir.''


Orta Doğu pazarından da rezervasyonlar geldiğine işaret eden, salgının henüz bitmediğini ve bazı ülkelerin seyahatleri durdurma yönünde kararlar aldığını dile getiren Çorabatır, bu konuda aşılanmanın son derece önemli olduğunun altını çizdi. Seyahatlerin yeniden durmaması ve güvenli şekilde devam edebilmesi için aşılanma oranlarının artması gerektiğine dikkat çeken ve iç pazarı hiçbir zaman görmezden gelmediklerini, özellikle kriz dönemlerinde kıymetini daha iyi bildiklerini belirten Çorabatır, tüm otelcilerin iç pazar kontenjanlarını ayırdıklarını dile getirerek, yerli turistlerin erkenden rezervasyon yaptırmalarını istedi.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum