Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Aşı yaptırana balon uçuşu hediye

49. Uluslararası Ürgüp Bağ Bozumu ve Balon Festivali hafta sonu Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Nevşehir'de başlıyor.

  • Reklam
Aşı yaptırana balon uçuşu hediye
07 Eylül 2021 - 23:07
Reklam
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk ile basın toplantısı düzenleyen Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı düzenlenecek olan festival nedeniyle ilçede 3 gün boyunca yoğunluk yaşanacağını ve festivale katılacak kişilerden aşı ve PCR testi isteyeceklerini söyledi.

Vatandaşların kolay aşı yaptırabilmesi için İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Ürgüp Cumhuriyet Meydanı’na aşı standı kurulduğunu kaydeden ve festival hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Aktürk etkinliklerin festival köyü açılışıyla başlatılacağı belirterek şunları söyledi: ''Orada çeşitli yarışmalarımız olacak. Burada üretici çiftçilerimizin en iyi üzüm yarışmasını icra edeceğiz. Daha sonra üzüm ezme yarışmasında dereceye girenleri ödüllendireceğiz. Akşam şehir merkezimizden bir yürüyüşle festival alanına geçeceğiz. Balonlarımızın night glow (gece parıltısı) şöleni eşliğinde Niran Ünsal konseri ile ilk günü tamamlayacağız. Sabahları balon uçuşları olacak. Gün boyu şölen alanında etkinlikler olacak. İkinci günü Buray konseriyle taçlandıracağız. Pazar günü şölen alanımızdan traktör safarilerimizle bağ bozumu yapacağız.''


Yoğun katılımla yapılacak olan festivali kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda tüm hazırlıkları yaptıklarını vurgulayan Aktürk bir hafta boyunca ilk doz aşısını olanların içinden kura ile belirlenecek 100 kişiye ücretsiz balon uçuşu hediye edeceklerini söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum