Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ATOR'dan Rus turistin yurt dışı tatili ve tur fiyatları ile ilgili yeni açıklama!

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından 2022 yaz sezonunda vatandaşlarının tatil tercihleri ve yurt dışı tur fiyatları ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı.

  • Reklam
ATOR'dan Rus turistin yurt dışı tatili ve tur fiyatları ile ilgili yeni açıklama!
16 Mayıs 2022 - 02:11
Reklam
2022 yaz döneminde tur paketi fiyatlarında 1,5 kat artış beklendiğini açıklayan ve Rusya vatandaşlarının ortalama kişi başı yaz tatili harcamasının geçen yıla kıyasla bu yıl turizm sezonunda 51 bin rubleden 72 bin rubleye yükseleceğini tahmin ettiğini belirten Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkan Yardımcısı Artur Muradyan Ukrayna'ya yönelik gerçekleştirilen operasyon sonrasında uygulanan yaptırımlar nedeniyle bu sene turist sayısında yüzde 80 düşüş beklendiğini söyledi.

Tralevata.ru uzmanları 2022 yaz döneminde Rusya’dan Türkiye’ye en düşük tur paketi fiyatının kişi başı 157 bin ruble (2 bin 400 dolar) olacağını tahmin ettiklerini açıklarken ülkede yapılan anketler Rusya vatandaşlarının yüzde 50’sinden fazlasının bu yaz tatilini ülke içinde geçireceğini gösteriyor.


ATOR tarafından açıklanan verilere göre yurt dışında lüks kategorisindeki otel odalarını ve business class uçuşları tercih eden Rusya vatandaşlarının sayısı Mart ve Nisan aylarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 70’e yakın azalma kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum