• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin beklediği Rus turist ülke içinde bile tatile çıkamıyor!

Ukrayna'ya düzenlenen askeri operasyon sonrası ekonomik krizin derinleşmesi ve hane halkının gelirlerinin düşmesi Rusya'da iç turizmi de olumsuz etkiliyor.

  • Reklam
Türkiye'nin beklediği Rus turist ülke içinde bile tatile çıkamıyor!
04 Mayıs 2022 - 17:05
Reklam
Reklam
Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında Türkliye'ye gelmesi beklenen Rus turist sayısında büyük düşüş yaşanırken Rusya'nın tatil beldelerindeki oteller yaz mevsimi rezervasyonlarında fiyat indirmeye başladı.

Rus basınında yer alan haberlere göre Mart-Nisan döneminde oda fiyatları geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 15-16 daha yüksek seyrederken, Mayıs ayında bu oran yüzde 4-5'lere gerilemiş durumda. Rezervasyon sitesi OneTwoTrip Rusya'nın popüler tatil bölgeleri arasında yer alan Soçi, Krasnaya Polyana, Yalta, Mineralniye Vodı ve Kaliningrad'daki otellerin fiyatlarının Mart ayına kıyasla yüzde 10 ile 45 arasında değişen oranlarda ucuzladığını bildirirken yerli otelciler yurtdışı destinasyonların Rus turistlere büyük oranda kapanması üzerine konuk sayısında artış beklentisi içine girmişti. Ancak Rus hükümetinin ülke içinde tur satın alanlara nakit para iade programına son vermesiyle birlikte turist sayısı beklenenin altında kaldı.


Ukrayna'ya düzenlenen askeri operasyon sonrası ekonomik krizin derinleşmesi ve hane halkının gelirlerinin düşmesi de turist sayısını olumsuz etkilerken Kırım'a gelen turist sayısının geçtiğimiz yıla kıyasla yarı yarıya azaldığı bildiriliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum