Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ayder Yaylası'ndaki apart ve otelin açılacağı tarih belli oldu!

Rize'de yürütülen kentsel dönüşüm projelerini yerinde inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Ayder Yaylası'ndaki apart ve otelin açılacağı tarih belli oldu!
15 Mayıs 2022 - 09:12
Reklam
Ayder Yaylası'nda süren çalışmalar hakkında bilgi veren  ve tabiatı, doğayı koruyacak doğa projeleri yaptıklarını belirten Bakan Kurum Ayder'de de inşaatların bitme aşamasına geldiğini, yıl sonu itibarıyla ilk etaptaki 52 odalı apartın, yine 60 odalı otel ünitesinin ve altındaki termal tesisleriyle birlikte girişteki yaklaşık 2 bin araçlık otoparkın da tamamlanacağını söyledi.

Bölgede bir başka rezerv alan belirlediklerini ve yaklaşık 15 bin dönümlük alanda da rezerv apartlar, konutlar yapacaklarını, Ayder'in tarihine, kültürüne yakışacak güzellikte bir turizm merkezi olması için bu çalışmayı yaptıklarını belirten Bakan Kurum şunları söyledi:


''Altyapıyı tamamen yeniledik. Bu çerçevede Rize'de hem merkezde hem tüm ilçelerde çalışmalarımızı kararlılıkla yürütüyoruz. Havalimanının açılmasıyla birlikte Rize tarihiyle, doğal güzellikleriyle bir turizm merkezi olacak. Bir taraftan hayvancılığın geliştiği, çayın üretildiği; tarımın, turizmin, istihdamın öne çıkarıldığı bir şehrimiz olmaya devam edecek. Rize'ye gelen vatandaşımız havalimanına indiğinde bir gün Rize merkezde, çarşı merkezindeki bu alanlarda dinlenecek, yemeğini yiyecek. Atatürk Caddesi'ndeki sokak sağlıklaştırmasıyla meydanıyla, meydandaki kültür sokağıyla birleştireceğimiz binalarıyla bu alanda gezecek.''


Bakan Kurum ayrıca bölgeye gelen turistlerin dolu dolu bir Rize tatili yapacaklarını ve burada da esnafın, vatandaşın mutlu olacağını söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum