Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turist akınının Antalya'daki vaka sayısına etkisini Vali Yazıcı açıkladı

Delta varyantlı virüsün yoğun olarak görüldüğü Rusya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 2 aydır uygulanan uçuş kısıtlamalarının sona ermesi ile birlikte Türkiye'ye turist kafileleri gelmeye başladı.

  • Reklam
Rus turist akınının Antalya'daki vaka sayısına etkisini Vali Yazıcı açıkladı
25 Haziran 2021 - 17:33
Reklam
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Detlev Wolter'in ziyareti sonrasında açıklamalarda bulundu.

Antalya'da Rusya'dan sonra en çok Alman turistin ağırlandığını belirten Vali Yazıcı Alman Alman turistleri Akdeniz'in incisi ve en güzel şehri Antalya'da ağırlamaktan çok mutlu olduklarını, bundan sonraki süreçte de daha çok Alman misafiri ağırlamak istediklerini söyledi.


Alınan tedbirlerin tüm şehirde titizlikle uygulandığının altını çizen Vali Yazıcı şunları söyledi:


“Biz güvenli turizm anlamında otellerimizi ve işletmelerimizi en iyi şekilde sezona hazırladık. Turizm anlamında alınan tedbirleri herkes görüyor ve yaşıyor. Bu yıl çok daha hızlı bir şekilde önceki yıla göre daha fazla misafir ağırlamayı hedefliyoruz. Birkaç gün önce Rus vatandaşlarını da şehrimizde ağırlamaya başladık. İnşallah en kısa zamanda pandeminin etkisinden tamamen kurtularak eski günlerimize döneceğiz.''


Pandemide ülke genelinde 2 ay öncesine kadar bir yükseliş olduğunu ancak alınan tedbirlerle vaka sayılarının hızla düştüğüne dikkat çeken Vali Yazıcı şöyle devam etti:

''Son 15- 20 gündür vaka sayılarımız sabit seyretmekte. Antalya'mızda ise düşüş sürmekte. 2,5 milyonluk bir şehiriz. Günlük yeni vaka sayımız turistler dahil 100 civarı çıkmakta. Şehrimizde pandemiye yönelik tüm önlemler titizlikle yürütülmekte. Pandemi konusunda turistlerimiz gelmeye başladıktan sonrada bizim haftalık vaka ortalamamızda bir yükselme görülmedi. İnşallah bu süreci hep birlikte en iyi şekilde tamamlayacağız.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum