Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan 2022 turizm sezonu açıklaması! 'Sevinçliyiz ama...'

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ile birlikte 2022 turizm sezonuna yönelik beklenen yoğunluğa hazırlık için turizm sektörü paydaşlarının katılımıyla koordinasyon toplantısı yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan 2022 turizm sezonu açıklaması! 'Sevinçliyiz ama...'
28 Kasım 2021 - 12:44
Reklam
Tüm dünyanın uzun süredir pandemi süreciyle karşı karşıya olduğunu belirten ve turizm sektörünün bundan en çok etkilenen sektörlerden biri olmasına rağmen 2021 sezonunun özellikle Antalya bölgesi için yoğun geçtiğini kaydeden Bakan Ersoy bu açıdan sevinçli olduklarını ancak sonuçta pandemi sürecinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de devam ettiğini, 2022’de Antalya’yı daha yoğun bir sezonun beklediğini ve gerekli koordinasyon toplantılarına başladıklarını kaydetti.

2021 yıl sonu itibarıyla Antalya’ya gelecek yabancı turist sayısının 9 milyonu geçeceğini söyleyen Bakan Ersoy şu açıklamalarda bulundu:


''Şu anda çok yaklaştı. Aralık ayını da dahil ettiğimiz zaman 9 milyonu geçmiş olacak ve Antalya’da önümüzdeki sene hedefimiz çok daha büyük. O yüzden sayın valimizle birlikte sezon öncesi emniyet teşkilatı, havalimanı yetkilileri, trafik ve ulaşım, araç ve otel yetkilileriyle düzenli olarak toplantılara başlıyoruz. İlk toplantımızı yaptık. Havalimanlarında pandemi koşullarının iyileştirilmesi, alınan önlemlerin yoğunlaştırılması ve yolcu trafiğinin rahatlatılması açısından neler yapmamız gerekiyor, ulaşımla ilgili alınması gereken önlemler neler olmalı, bunların hepsini planlıyoruz.''


Antalya Havalimanı’nın ihalesinin de yapılacağını ve ihaleden sonra bölgenin kapasitesinin ciddi oranda artırılacağını kaydeden Bakan Ersoy Antalya’da 2022 sezonunda yoğunlaşan trafiğin Antalya şehir içi ve turizm bölgelerine nasıl yayılacağına, pandemi koşullarında bu sürecin nasıl yöneticiliğine dair yaptıkları toplantılarla ilgili şunları söyledi:


''Bu toplantıların sonucunda alınması gereken önlemler alınacak ve bu önlemlerle ilgili ülkemize yoğun turist veren yabancı misyon temsilcilerini de bilgilendirme prosedürünü oluşturuyoruz. Güzel bir çalışma oldu, ilk adımı bugün attık ve inşallah sezona çok daha hazır bir Antalya olarak girmiş olacağız.''


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum