Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yine bir otele çökme operasyonu! İcradan satışa çıkan Kısmet Otel'de flaş gelişme

Son Osmanlı Padişahı Vahdettin’in torunları tarafından yaptırılan ve yıllarca yabancı kral, kraliçe ve devlet adamlarını ağırlayan otel su, sigorta ve çeşitli borçları yüzünden icralık olmuştu.

  • Reklam
Yine bir otele çökme operasyonu! İcradan satışa çıkan Kısmet Otel'de flaş gelişme
28 Kasım 2021 - 05:27
Reklam
Son Osmanlı Padişahı Vahdettin'in torunları tarafından yaptırılan ve yıllar boyunca birçok yabancı kral, kraliçe ve devlet başkanını ağırlayan Kuşadası'ndaki Kısmet Otel'in sahibi Hanzade Özbaş Osmanoğlu Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ'ye olan ve ana parası 380 bin lira olan su borcunu, yapılandırma olmasına rağmen 500 bin lira ödeyerek tek seferde kapattı.

ASKİ'ye olan 380 bin liralık borcun yapılandırılmış olmasına rağmen Belediyenin icra işlemi başlattığını, borcun tamanının kapatıldığını ve devletin verdiği yapılandırma hakkından yararlandırılmadıkları için mağdur olduğunu belirten Hanzade Özbaş Osmanoğlu parayı tek kalemde ödeyince, otelle ilgili planları olanların ve kendilerini yıpratmak için bu borç yalanlarını atanların sinsi ve hain planlarının suya düştüğümü söyledi.


Türk turizminin simge otelleri arasında sayılan Kuşadası'ndaki tarihi Kısmet Otel'in icralık olmadığını söyleyen ve gelişmeler üzerine otelin alacaklı Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne olan 380 bin lira olan atık bu bedeli borcunu 500 bin lira ödeyerek sıfırlayan otelin sahibi Hanzade Özbaş Osmanoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''700 milyon liraya yakın bedelle alıcıları olan bir oteli, 380 bin liralık ana borcu nedeniyle ASKİ nasıl ve neden icradan satıya çıkarmıştır. Biz aile olarak bunu anlamış değiliz. Otele 700 milyon liraya alıcı var. 380 bin lira için icradan 97 milyona satacaklardı. Ama borcu ödeyip kapatmış olmamıza rağmen bu işin peşini bırakmayacağız ve kendilerinden hesap soracağız. Yargı önünde onlarla hesaplaşacağız. Burada amaçları üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekti. Ancak yapılandırması yapılan borcu tek seferde ödemiş olmamız sonucunda eminim hesapları alt üst olmuştur. Bu otel büyük bir miras. Bu otel icradran değil, hakkını ve değerini veren ve bundan sonra da değerini bilecek bir kişiye satılacaktır.''


Yurt dışından ciddi yatırımcı talebi olduğunu belirten Kısmet Otel'in sahibi Hanzade Özbaş Osmanoğlu oteli değerini bilen kişilerin satın alabileceğini, icradan satışın asla mümkün olmadığını ve gerçek değerinin altında kimsenin alamayacağını söyledi.

Kuşadası İcra Müdürlüğü tarafından verilen ilanda, otel ve bitişikteki tesis için ilk ihalenin 12 Ocak 2022'de yapılacağı duyurulurken 91 milyon lira bedel biçilen 74 odalı otelle birlikte aynı ihalede otelin bitişiğinde beach clup olarak kullanılan diğer tesis için de 6 milyon lira fiyat biçilmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum