• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye turizmde ucuz ülkeler listesinde yükselmeye devam ediyor

Uzun süredir güney Avrupa ülkelerine kıyasla daha hesaplı bir turizm destinasyonu olan Türkiye özellikle son bir yıl içerisinde yabancı dergi ve sitelerde dünyada ziyaret edilebilecek en hesaplı ülkeler listelerinde yer almaya ve ön sıralara yükselmeye başladı.

  • Reklam
Türkiye turizmde ucuz ülkeler listesinde yükselmeye devam ediyor
22 Kasım 2021 - 20:11
Reklam
Reklam
Reklam
Günlük maliyetin 30 ila 50 dolar arasında olacağı tahminini veren Freebirds isimli dergi 2022 yılında gezip görebilecek en ucuz 10 ülke arasında Avrupa içi ve çevresinde en ucuz 3 ülkeden biri olarak Türkiye'yi gösterdi.

Türkiye'yi Asya ile Avrupa arasında bir yere denk geliyor şeklinde tanıtan Freebirds isimli dergi hem Doğu'dan hem de Batı'dan esintilerin bulunabileceğini belirttiği Türkiye için şu ifadeleri kullandı: ''Asırlık kültürü temsil eden büyüleyici tarihi binaları ile ünlü bu ülke Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına da ev sahipliği yaptı. Türkiye'de keşfedilecek çok sayıda büyüleyici yer bulacaksınız. Antik kalıntılardan, enfes yerel yemeklerden güzel plajlara. Ayrıca Kapadokya, romantik bir kaçamak için mükemmel bir destinasyon. Sıcak balon gezileri, turistleri Türkiye'nin güzelliğini tatmaya getiriyor. Kapadokya'nın gökyüzünden muhteşem manzarası içinizi ısıtacak. Seyahat etmek için en ucuz ülkeler listemizde yer alan bu ülke kaçırılmaz.''


Türkiye'yi günlük 30-60 dolar ile Romanya ve 20-40 dolar ile Gürcistan'ın takip ettiğini belirten Freebirds isimli derginin rehberdeki diğer ülkeler şunlar:

Asya'da Endonezya 25-50 dolar
Vietnam 25-45 dolar
Pakistan 20-70 dolar
Latin Amerika'da Meksika 40-60 dolar
Bolivya 25-45 dolar
Afrika'da Fas 40-60 dolar
Mısır 30-70 dolar

2021 yıllı için Seyahat için İnanılmaz Ucuz 21 Ülke listesinde günlük 30-50 dolarlık bütçe ile Türkiye'ye yer veren Indie Traveller isimli sitede yer alan listede Türkiye'den daha ucuz olan ülkeler Gürcistan, Vietnam, Laos, Nepal, Ermenistan, Bolivya, Kamboçya ve Ukrayna olarak sıralanırken Türkiye ile aynı veya daha pahalı olarak aktarılan ülkeler ise Meksika, Kolombiya, Romanya, Brezilya, Tayland, Cape Verde, Baltık ülkeleri, Endonezya, Filipinler, Küba, Fas ve Guatemala olarak sıralandı.

2021 için Türkiye'yi en ucuz turizm ülkelerinden biri olarak listeleyen bir başka mecra olan skyscanner.net isimli site de Pandemi sonrası düşük bütçeli seyahat için en ucuz 9 rüya destinasyonu rehberinde yer alan Türkiye için geceliği 44 sterline iyi bir otelde kalınabileceğini aktardı. Rehberde yer alan diğer 8 ülke ve benzer standartta gecelik otel fiyatları şu şekilde sıralandı:

Nikaragua 61 sterlin
Belarus 29 sterlin
Bolivya 29 sterlin
Honduras 21 sterlin
Vietnam 18 sterlin
Laos 12 sterlin
Kamboçya 11 sterlin
Nepal 5 sterlin

YORUMLAR

  • 0 Yorum