Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bakan Ersoy'dan yeni turizm sezonu açıklaması! 'Gönlümden geçen...'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldığı televizyon programında turizm sezonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Bakan Ersoy'dan yeni turizm sezonu açıklaması! 'Gönlümden geçen...'
17 Temmuz 2021 - 23:19
Reklam
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy CNN Türk'de Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı.

Vatandaşların daha hızlı hareket edip aşılanmayı ön plana çıkarması ile Türkiye'nin hızlı bir şekilde tam normalleşmeye geçebileceğini belirten Bakan Ersoy Yunanistan'da sokağa çıkma yasaklarının tekrar başladığını hatırlatarak şunları söyledi:


''Yani biz tekrar kapatmayı mı göze almalıyız yoksa kademeli bir şekilde rahatlatarak getirmeyi mi göze almalıyız. Bence Türkiye şuan kademeli normalleşme konusunda çok doğru ilerliyor. Bütün vatandaşlarımızdan rica ediyorum böyle bir süreçte lütfen ön yargılarımızı bir yere park edelim. Pandemi ile mücadele ön yargılarla olmaz. Dünyada bu işi başarıyla yöneten ülkeler nasıl yönetiyorsa Türkiye de o şekilde yönetiyor.''


Turizm Teşvik Kanununda belediyelerin herhangi bir yetkisinin alınmadığını belirten Bakan Ersoy şöyle devam etti:


''Hatta o olmazsa olmaz diyerek korunuyor ama deniliyor ki ilave olarak bakanlık belgesi de almanız gerek. Çünkü sınıflandırma ve kalitenin belli bir seviyeye getirilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın denetlemesi şart. Burada ilave bir belge getiriyoruz, mevcut haklara kesinlikle dokunmuyoruz.''

Güzel plaj noktaları tespit ederek bakanlığın firması tarafından işletilen ücretsiz Halk Plajları yaptıklarını ifade eden Bakan Ersoy yoğunluklardan ve gelen olumlu tepkilerden ötürü sayılarını arttırma kararı aldıklarını, ilk etapta Bodrum ve Çeşme'de açılan halk plajlarına bu sene Manavgat, Kemer ve Marmaris'in de eklenerek toplamda 7 plajın faaliyete geçtiğini seneye bu sayının 14-15 olacağını ve bundan sonraki süreçte de katlayarak büyütüleceğini söyledi.

2021 turist hedefinin 25 milyon, turizm geliri hedefinin de 20 milyar dolar olarak düzeltildiğini belirten Bakan Ersoy durumun şu anda iyi gittiğini ve hedeflere ulaşılacağını ancak gönlündeki hedefin 30 milyon turist, 23 milyar dolar gelir olduğunu söyledi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum