Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye için Avrupalı turist hayal oluyor!

Avrupalı turizm şirketleri güncellenen listede yer almayan Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere yönelik tatil ve seyahat paketlerini iptal edip etmeme konusunda kararsızlık yaşamaya devam ediyor.

  • Reklam
Türkiye için Avrupalı turist hayal oluyor!
16 Temmuz 2021 - 12:39
Reklam
Avrupa Birliği'nin (AB) seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasını önerdiği ülkeler listesinde yaptığı son güncellemede Türkiye liste dışında kalmaya devam etti.

Turizm şirketleri Türkiye'ye yönelik tatil paketlerinin tamamen iptali konusunda henüz kesin karara varmazken Türkiye'nin kırmızı listesinden çıkmaması halinde yaşanabilecek iptallerle ilgili müşterilerle sorun yaşanmaması için temkinli bir yaklaşım sergileniyor.


Koronavirüs tedbirleri nedeniyle getirdiği seyahat kısıtlamalarında listenin rutin güncellemesini yapan İngiltere, önceki gün Türkiye'yi yine kırmızı listeden çıkarmazken trafik ışığı düzenlemesine göre kırmızı, sarı ve yeşil olarak gruplandırılan listede her üç haftada bir yapılan rutin güncelleme Çarşamba akşamı Ulaştırma Bakanı Grant Shapps tarafından sosyal medya hesabından duyuruldu.


İngiltere'de sarı listede bulunan Bulgaristan, Hırvatistan, Hong Kong ve Tayvan yeşil listeye alınırken, yeşil listede bulunan İspanya'nın gözde turizm beldesi Balear Adaları sarı listeye alındı.


 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali sever
    11 ay önce
    Politik bir karar burda butun gece klupleri restoranlar acik vaka sayisi gunluk 46 binkerde bu durum turkiyede 5 binlerde seyrediyor..... Zannedersem gece kluplerindense akdenizin plajlarinda daha guvendeyim......