• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Balayı çiftinin ölü bulunduğu otelde 3 kişi tutuklandı!

Nevşehir'de kaldıkları otelde karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını yitiren çiftin ölümüyle ilgili gözaltına alınan 3 kişi tutuklandı.

  • Reklam
Balayı çiftinin ölü bulunduğu otelde 3 kişi tutuklandı!
15 Mart 2023 - 18:47
Reklam
Reklam
Reklam
Ortahisar beldesinde bulunan bir otelde meydana gelen olayda, balayını geçirmek için geçtiğimiz pazar akşamı Kapadokya'ya gelen 27 yaşındaki Mutlu Akbaş ve 24 yaşındaki Kader Akbaş çifti telefonlarına bakmayınca, otel çalışanları durumdan şüphelendi.

Odaya giden ve kapıyı açınca çiftin hareketsiz şekilde yattığını gören otel çalışanlarının ihbar etmesi üzerine otele gelen sağlık ekipleri yaptıkları incelemede talihsiz çiftin hayatını kaybettiğini tespit etti. Yapılan otopsi sonucunda çiftin ilk belirlemelere göre kaldıkları odanın altında bulunan kazan dairesinden çıkan karbonmonoksitin odalarına sızması sonucu zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlenirken sonradan monte edildiği iddia edilen bacanın, otelin kalorifer dairesinden otele yapışık olarak yapıldığı öğrenildi.


Bacalar örülürken 4'lü duvar şeklinde örülmesi gerektiği belirtilirken, genç çiftin ölümüne neden olan bacanın binaya yapışık olarak örüldüğü ve 4. duvarının yerine otel duvarından yararlanıldığı belirtildi. Genç çiftin yaşamını yitirdiği otelin bacasının iki gün önce temizlendiği öğrenilirken, bacanın temizliğini yapan Ahmet B. de jandarma tarafından gözaltına alındı.


Edinilen bilgiye göre Fatih Ü. tarafından 2017 yılında yapılan ve E.A. tarafından kiralanarak işletmeye açılan otelin dışında bulunan ve bir cephesi otele yapışık olan kalorifer bacasının projeye uygun olup olmadığı incelenirken yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan otel işletmecisi E.A., otel müdürü T.U. ve bacacı A.K. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum