Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Belediye ormanlık ve yeşil alanı sattı! Otel yapılacak

Uşak Belediyesi tarafından 43 Milyon TL’ye satışa çıkarılan 12 bin 431 metrekarelik alanın yeni sahibi belli oldu.

  • Reklam
Belediye ormanlık ve yeşil alanı sattı! Otel yapılacak
04 Şubat 2022 - 11:15
Reklam
Dikilitaş Mahallesinde mülkiyeti Uşak Belediyesi’ne ait olan ve otel yapımı için satışa çıkarılan Huzur Park içindeki ormanlık alan ve oradaki sosyal tesisleri de kapsayan 12 bin 431 metrekarelik arsa düzenlenen ilk ihalede 44 milyon TL’ye satıldı.

İçerisinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, çocuk parkı ve spor tesisleri bulunan ve ihaleye çıkarılan 12 bin 431,93 metrekarelik ormanlık alan, en fazla 12 kat olma şartıyla otele dönüştürülmek amacıyla Altınsar ve Sarar Tekstil sahibi İşadamı Metin Çekçek ve Polat Battaniye ve Tekstil sahibi Erol Polat tarafından oluşturulan konsorsiyum tarafından alındı. İYİ Parti Belediye Meclis Grubu'nun karşı çıktığı yeni Uşak Belediye binasında bulunan encümen odasında yapılan iİhaleye Altınsar ve Polat Tekstil tarafından oluşturulan konsorsiyum’da başka giren olmazken artırımı muhammen bedel olan 43 milyon TL’den başlayan ihale sonucunda ormanlık alanı 44 milyon 420 bin TL’ye kadar artıran konsorsiyum tarafından alındı.


Edinilen bilgilere göre Altınsar ve Polat Tekstil tarafından oluşturulan konsorsiyum burada bir otel inşa ederek Türkiye’de ünlü bir oteller zincirinin Uşak’a gelmesini sağlayacaklar. 


Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın 1 Şubat’ta yapılan Uşak Belediye Meclisi Toplantısında buranın belediyeye gelir elde etmek için değil, Uşak’ta yeterince otel olmadığından dolayı kendisine gelen taleplerden dolayı ihaleye çıktıklarını söylemiş, İYİ Parti Uşak Belediye Meclisi Üyesi Himmet Duygu’da ''Uşak’ta müşteri olmadığı için Rönesans Otel kapatıldı. Ramada Otel, Grand Uzcan gibi büyük otellerin bile yüzde 60 ile 80 arasında kapasite ile çalışmaktadır. Burası Uşak halkının yürüyerek gidebileceği yegane mesire alnıdır. Otele araçla gidilir. Hacıkadem tarafına otel yapın.'' diye Başkan Çakın’a karşı çıkmıştı.


Ormanlık alanın otele çevrilmesine tepki gösteren İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş ise satışı seçim hazırlığı olarak yorumlayarak şunları söylemişti:

''Uşak Belediyesi bu ay 30 arsayı satışa çıkardı. Satışa çıkarılan bu arsalardan elde edilen gelirle belediyenin borçları ödenmeyecek. Burada genel seçime bir bütçe hazırlığı yapılıyor. 2021 yılında yapılan plan değişikliğinde, 1033 ada 51 parsel değişikliğe konu edilmediğinden ve 12 kat çevre binalar ile uyumlu olmadığından teknik kişiler imar planının hatalı olduğunu ve bu konun mahkemelik olması gerektiğini söylüyorlar.''  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum