Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bir ülke daha uluslararası seyahat kısıtlamalarını kaldırdı!

Yetişkinlerin yüzde 90'ından fazlasının tam olarak aşılanmasının ardından, ülkede pazartesi gününden itibaren şehirlerarası ve uluslararası seyahate izin verilecek.

  • Reklam
Bir ülke daha uluslararası seyahat kısıtlamalarını kaldırdı!
10 Ekim 2021 - 15:36
Reklam
Ülkenin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Covid-19 Ulusal Bağışıklama Planı (PICK) kapsamında yetişkin nüfus için aşılama oranının yüzde 90'a ulaştığını açıklayan Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub düzenlediği basın toplantısında pazartesi gününden itibaren tam aşı olanların polis izni almadan şehirlerarası ve uluslararası seyahat yapabileceğini söyledi.

Başbakan Yakub ayrıca tam aşılı Malezya vatandaşlarının pazartesi gününden itibaren yurtdışına seyahat edebileceğini ancak Malezya'ya döndüklerinde derhal zorunlu karantinaya girmeleri gerekeceğini kaydetti.


Şehirlerarası seyahat yasağının Covid-19 enfeksiyonlarındaki ani artış nedeniyle Ocak ayı başlarında uygulanmaya başlandığı ülkede artan vaka sayılarıyla nedeniyle yasak, yılın büyük bir bölümünde yürürlükte kaldı. Malezya'daki Covid-19 vakaları düşüş eğiliminde ve 3 Ekim'den bu yana günlük vakalar 10 binin altına düştü.


Salgının başlangıcından bu yana Malezya'da toplamda yaklaşık 2,3 milyon Covid-19 vakası görülürken 27 binden fazla ölüm gerçekleşti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum