Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Seyahate çık kampanyası başlattılar! 60 milyon yabancı turist bekliyorlar

Ülkede hükümet koronavirüsün etkisindeki yerel turizm piyasasını canlandırmak için teşvik programı uygulamayı planlıyor

  • Reklam
Seyahate çık kampanyası başlattılar! 60 milyon yabancı turist bekliyorlar
06 Ekim 2021 - 10:53
Reklam
Ülkenin Arazi Altyapı Ulaştırma ve Turizm Bakanı düzenlediği basın toplantısında 2030 yılına kadar 60 milyon yabancı turistin ülkeye gelmesini hedeflediklerini belirtirken hafta başında göreve gelen Kişida Fumio hükümeti, geçen hafta sona eren olağanüstü hal (OHAL) sonrası seyahate çık kampanyası uygulamayı planlıyor.

Japonya'da Arazi Altyapı Ulaştırma ve Turizm Bakanı Saito Tetsuo, düzenlediği basın toplantısında buna yönelik Başbakan Kişida'dan hem salgın önlemlerinin uygulanması hem de turizm sektörünün canlandırılması talimatı aldığını söyledi. Virüsün uluslararası turizme etkisinin halen hissedildiğini kaydeden Saito, yerel turizm piyasasını canlandıracak turizm teşviki programı uygulayacaklarını bildirdi.


Saito ayrıca koronavirüs vakalarının seyrini izleyeceklerini ve kampanyanın zamanlamasını programlayacaklarını belirterek kampanyanın turizm bölgeleri ve yerel ekonomiler için oldukça kritik olduğunu söyledi. Turistin masraflarını yarıya kadar karşılayan ve Temmuz 2020'de başlatılan kampanya, vaka oranlarının yükseliş trendini koruması sebebiyle Aralık 2020'de durdurulmuştu.


Japonya’da açıklanan son verilere göre koronavirüs vaka sayısı 1 milyon 707 bin 126’ya, virüse bağlı can kaybı sayısı 17 bin 809’a yükseldi.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum