Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bodrumlu turizmcilerden ortak hareket çağrısı

Turizm sektörünün beraberinde birçok iş kolunu da beslediğini söyleyen Bodrum Tanıtım Vakfı (BOTAV) Genel Sekreteri Serkan Ceylan azalan vaka sayıları ve artan aşılama çalışmalarıyla birlikte Türkiye’nin güvenli bir destinasyon olarak tanıtılmasının önemli olduğunu belirtti.

  • Reklam
Bodrumlu turizmcilerden ortak hareket çağrısı
06 Haziran 2021 - 13:45
Reklam
Kontrollü normalleşme süreciyle birlikte sektörde bir nebze rahatlama yaşandığını ifade eden, yaz sezonunda özellikle turistik bölgelerdeki işletmelerin kapanma saatinin 21.00’den 24.00’e çekilmesinin önem taşıdığını vurgulayan BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan Türkiye’deki pek çok işletmenin güvenli turizm sertifikasına sahip olduğunu ve bu konuda bakanlık, sektör temsilcileri, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları olarak birlikte tek bir mesaj verilmesi gerektiğini kaydetti.

Koronavirüs salgınından dolayı turizm sektöründe özellikle seyahat acentalarının kısıtlamalar nedeniyle program yapmakta zorlandığını dile getiren Ceylan şunları söyledi:


''Bodrum’da yaz aylarıyla birlikte sokaklarda daha çok insan gezmeye başladı. Şu anda Balkanlar, Polonya ve Ukrayna gibi ülkelerden turist akışı başladı. Okulların geç kapanması nedeniyle bu ayın sonuna doğru yerli turist sayısı da artacak. Eğer aşılama süreci de hızlanırsa Temmuz ve Ağustos aylarında önemli bir doluluk oranı yakalanabilir. Rusya tarafında uçuşların yeniden başlamasıyla sektör rahat bir nefes alacak. Çünkü önemli altyapı ve tanıtım yatırımları yapıldı. Bunun karşılığını almamız gereken bir dönem yaşıyoruz. Bu süreçte birlik ve beraberlik içinde hareket etmek çok önemli. Aşılama, hijyen, güvenli turizm belgesi gibi artılarımızı anlatmalı, dünyanın her yerinden turistleri ağırlamaya hazırız mesajını birlikte vermeliyiz. Bu konuda turizm sektörü olarak ortak hareket etmeliyiz.''


Turistik işletmelerin ve konaklama tesislerinin bireysel olarak iş yapmaya başladığını ve yeni sezondan umutlu olduklarını belirten BOTAV Genel Sekreteri Ceylan işletmelerin zarar etseler bile bu sezonu ayakta geçirebilirlerse karlı çıkmış sayılacağını, bu nedenle dünyaya doğru mesaj vermenin çok önemli olduğunu söyledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum