Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Bölgeyi turizm merkezi haline getirdiler! Hedef 400 milyon turist

Ülkenin 13. beş yıllık ulusal plan döneminde, bölgede 115 turistik altyapı ve kamu hizmet tesisleri inşa programı başlatıldı.

  • Reklam
Bölgeyi turizm merkezi haline getirdiler! Hedef 400 milyon turist
09 Eylül 2021 - 14:53
Reklam
2019 yılında turizm sektörüne çekilen yatırımın 26 milyar 480 milyonu yuan’ı bulduğu, 2021 yılında kültür ve turizm alanında 300 adet programa 104 milyar 208 milyon yuan tutarında finansman sağlanan Xinjiang’da 14. beş yıllık ulusal planın bitiminde ağırlanan turist sayısının 400 milyonu aşması öngörülüyor.

Çin’in en zengin turizm kaynaklarına sahip bölgelerinden biri olan ve son yıllarda bu avantajından faydalanarak, turizme dayalı kalkınmayı hızlandıran Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı ağustos başında kırsal turizmin başlıca nahiyeleri ve kasabaları için üçüncü grup ulusal listeyi yayımladı. Xinyuan ilçesine bağlı Narati kasabası dahil Xinjiang’ın 17 bölgesi listeye dahil edilirken Çin Sosyal Bilimler Akademisi Araştırmacısı Zhang Jinshan basına verdiği demeçte, turizm sektörünün Xinjiang’ın istikrarı ve uzun vadeli güvenliğinin korunmasında yerinin doldurulmaz bir işlev gördüğüne dikkat çekerek 14. beş yıllık ulusal planın yürütüldüğü 2021-2025 döneminde Xinjiang’ın Çin turizm piyasasında büyük rol oynayacağını kaydetti.


Xinjiang turizm sektörü, yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi haline gelirken Çin Turizm Grubu, JD Grubu ve Ly.com gibi Çin’in önde gelen şirketleri, Xinjiang ile yatırım sözleşmeleri imzaladı. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum