Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Çeşme'ye Sheraton Hotel'i getiren iş insanı hayatını kaybetti!

Turizm sektörünün önemli simalarından 60 yaşındaki iş insanı İskender Dilek, amansız hastalığa yenildi.

  • Reklam
Çeşme'ye Sheraton Hotel'i getiren iş insanı hayatını kaybetti!
06 Ocak 2022 - 13:55
Reklam
Turizm sektörünün tanınmış ismi, Gaziantep doğumlu, garson olarak başladığı iş yaşamında büyük başarılar elde eden İskender Dilek 5 yıldır micadele ettiği kansere yenik düşerek yaşamını yitirdi. İskender Dilek'in vefatı, yakınlarını ve turizm sektörünü yasa boğdu.

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından İzmir'in Çeşme ilçesine ünlü oteller zinciri Sheraton'ı getiren, aynı binayı bu yıl yenileyerek bu kez Swissotel ile yoluna devam eden Dilek, burada 15 milyon euroluk bir penthouse'un (çatı katı) da olduğu 6 villa, 103 rezidanslık projeye başlamıştı.


İskender Dilek kimdir?

Ünlü iş insanı İskender Dilek, dünyaca ünlü oteller zinciri Sheraton'ın ilk franchise'ı olan Çeşme Sheraton'ı açarak adını duyurdu. Ağabeyi Adil Dilek'le Çeşme'de satın aldığı otele 2001 yılında Sheraton tabelasını asınca bir gün içinde otelin çevresindeki tüm gayrimenkullerin fiyatı arttı, Çeşme en gözde tatil merkezleri arasında yerini aldı. Başarılı iş insanı otelde 5 gün tatil yapanlara sunduğu promosyon yurt dışı tatilleriyle de yerli ve yabancı herkesin dikkatini çekti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum