Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kurban Bayramı'nda yurt içi ve yurt dışı tatil rezervasyonlarında son durum!

Kurban Bayramı tatilinin yaklaşmasıyla birlikte gerek yurt içi gerekse yurt dışı tatil satışlarında artış yaşanmaya başladı.

  • Reklam
Kurban Bayramı'nda yurt içi ve yurt dışı tatil rezervasyonlarında son durum!
12 Temmuz 2021 - 10:37
Reklam
Enuygun.com Üst Yöneticisi (CEO) Çağlar Erol, 5 Temmuz'dan itibaren yurt dışına alınan uçak biletlerinde artış görüldüğünü belitti.

5 Temmuz'dan itibaren yurt dışında Kiev, Bakü, Kahire ve Düsseldorf'a bilet satışlarında artış yaşandığını, aynı zamanda Düsseldorf, Berlin ve Amsterdam'dan Türkiye'ye uçak bileti alımlarının da arttığını belirten Enuygun.com Üst Yöneticisi (CEO) Çağlar Erol sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılma kararının alınmasından sonra vatandaşların tatil planlarının netleştiğini belirtti.


Kurban Bayramı için ortalama 7 günlük biletler alındığının altını çizen ancak bu tatilcilerin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile Kurban Bayramı tatilini birleştirmeyi tercih etmediğini belirten Erol, ülkelerin seyahat kısıtlamalarını aşılanan yolcular için kaldırmaya başlamasıyla birlikte 5 Temmuz'dan itibaren yurt dışına alınan uçak biletlerinde artış görüldüğünü belirtti.


Kurban Bayram döneminde seyahat yoğunluğunun 17 Temmuz'da yaşanacağını, uçak ve otobüs biletlerinde satışların büyük çoğunluğunun tek kişilik olduğunu aktaran erol şunları söyledi:


''Uçak bileti aramalarında yüzde 170, otobüs bileti aramalarında yüzde 390 artış yaşandı. Bayram dönemi için uçak ve otobüs biletleri ile otel rezervasyonlarında en çok tercih edilen tatil bölgeleri arasında ilk sırada Antalya'nın yer aldı. Geçen yıl Kurban Bayramı'nda en çok tercih edilen destinasyon olan Muğla'nın, bu yıl Antalya ve İzmir'in ardından 3'üncü sıraya yerleşti. 15 Temmuz tarihinden itibaren yapılan otel rezervasyonlar ortalama 3 günlük oldu. Konaklama aramalarında Antalya, Muğla, İstanbul, İzmir ve Aydın gibi şehirlerin tercih edildiğini görüyoruz. En çok aranan konaklama tiplerinde ise muhafazakar oteller ilk sırada yer alıyor. Muhafazakar otelleri bungalov oteller ve odasında havuz olan oteller takip ediyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum