Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası seyahat ve aşı pasaportu açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Küresel Sağlık Zirvesi'ne video mesaj gönderdi.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan uluslararası seyahat ve aşı pasaportu açıklaması!
21 Mayıs 2021 - 19:50
Reklam
G20 Dönem Başkanı İtalya ve Avrupa Birliği'nin (AB) ortaklaşa ev sahipliğinde Roma'da düzenlenen Küresel Sağlık Zirvesi'ne video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan zirvenin başarılı geçmesini, Türkiye ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Dünya Sağlık Örgütü'nün merkezi konumunu güçlendirmesi, sağlık ve ekonomi arasındaki hassas dengeyi gözetmesi gerektiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan aşılanmış ve aşılanmamış olanlar arasında yeni duvarlar örülmesine ve yeni tür bir ayrımcılığa yol açılmaması gerektiğine vurgu yaptı.


Dünya Sağlık Örgütü'ne üye herhangi bir ülkenin bu örgütün onayladığı bir aşıyı kabul etmemesinin izahının olmadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:


''Uluslararası seyahatler ve turizmin önü gerekli sağlık ve hijyen şartları sağlanarak açılmalıdır. Küresel sağlık sisteminin güçlendirilmesinin yolu, Dünya Sağlık Örgütü'nün merkezi rolünün tahkim edilmesinden geçiyor. Bu amaçla yürütülen reform sürecine biz de destek veriyoruz. Sağlık bir ayrıcalık değil, herkes için bir haktır. Evlatlarımıza daha adil, daha yaşanabilir, daha müreffeh bir dünya bırakmak, hepimizin ortak görevidir. Türkiye olarak böyle bir dünyanın tesisi için çalışmayı sürdüreceğiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum