• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni sezona başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası 2020- 2021 konser sezonuna, açılışı geçtiğimiz Aralık ayı içinde gerçekleşen, sadece ülkemizde değil uluslararası çapta büyük ilgi uyandıran yeni konser salonunda başlıyor.

  • Reklam
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni sezona başlıyor
30 Ağustos 2021 - 15:26
Reklam
Reklam
Reklam
Temeli 23 yıl önce atılan CSO binası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hızlandırılmış ve hizmete açılmıştı. 10 Eylül Cuma günü şef Cemi'i Can Deliorman yönetiminde gerçekleşecek konserin solisti son yılların en parlak genç yıldızlarından Yury Revich olacak.

Temmuz – Ağustos dönemi içinde Yaz Konserleri başlığı altında birçok etkinlik ve kayıt projesi gerçekleştiren CSO, yeni sezon içinde de birbirinden renkli repertuvar içeriğini, dünyaca ünlü şef ve solistler eşliğinde Ankaralı dinleyicilerine sunuyor.


Rus besteci Rimski Korsakof’un Bin Bir Gece Masalları’ndan esinlenerek yazmış olduğu orkestra süiti Şehrazat ile birlikte Yury Revich solistliğinde Max Bruch’un Keman Konçertosu'nun yer aldığı konser programında 2016 ECHO Classic ödülü sahibi kemancı Yury Revich, aynı zamanda Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri'nde Yılın Genç Sanatçısı ödülü, 2015 Beethoven Center Vienna tarafından Yılın Genç Müzisyeni ödülünü kazanmıştır.


Performanslarının yanı sıra, zengin kayıt projeleri ile de ismini duyuran ve çalışmalarını Viyana’da yürüten Yury Revich, Berlin Filarmoni, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus ve Leipzig Gewandhaus gibi dünyanın en prestijli konser salonlarında yer almıştır.

Bu sene 200. bağımsızlık yılını kutlayan Latin Amerika ülkeleri Brezilya, Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Meksika, Panama ve Peru büyükelçilikleri iş birliği ile Latin Amerika senfonik müziğinin en seçkin ve renkli örneklerinin yer alacağı CSO sahnesinde 17.09.2021 Cuma günü CSO Ana Salon’da Meksika asıllı orkestra şefi Tulio Gagliardo Varas yönetiminde gerçekleşecek konser programında bağımsızlık kutlaması yapan her bir ülkenin en bilinen orkestra eserleri ile beraber Latin Amerika bestecilerinin en sevilen eserleri yer alıyor.

Detaylı bilgi için; cso.gov.tr adresini ziyaret edebilir, biletler için biletinial.com ve SanatCepte uygulamasını kullanabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum