Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Delta etkisi! Almanlar yurt dışı tatillerini iptal etmeye başladı

Almanya’da özellikle Delta varyantlı koronavirüs vakalarının artması üzerine vatandaşların tatil hazırlıklarını ertelemeye başladığı bildirildi.

  • Reklam
Delta etkisi! Almanlar yurt dışı tatillerini iptal etmeye başladı
18 Temmuz 2021 - 12:14
Reklam
Alman turistlerin yoğun ilgi gösterdiği popüler tatil destinasyonlarından İspanya ve Portekiz gibi ülkelerden geri dönenlerde Delta varyantına rastlanması yeni tatile gidecekleri ürküttü.

Son yapılan kamuoyu araştırmasında vatandaşların dörtte üçünün riskli bölge ilan edilen ülkelere gitmekten vazgeçtiği ortaya çıkarken ankete katılanların yüzde 25’inin koronavirüs riskine rağmen tatile çıkacakları ifade edildi.


Robert Koch Enstitüsü (RKI) verilerine göre ise Almanya’daki vakalar giderek artmaya devam ederken son 24 saat içerisinde çoğunluğu Delta varyantlı olmak üzere 1456 kişi koronavirüse yakalandı.


Koronavirüs salgınının başladığı günden bugüne kadar toplam vaka sayısının 3 milyon 741 bin 781’e yükseldiği Almanya'da son 24 saat içerisinde 18 kişinin öldüğü duyuruldu. Bugüne kadar koronavirüs kaynaklı ölüm sayısının ise 91 bin 337 olduğu Almanya'da yaklaşık 12 bin 300 kişinin koronavirüs vakası nedeniyle karantina altında olduğu, ağır vaka sayısının aşılar sayesinde azaldığı açıklandı.


Almanya'da salgın verilerine takip eden ve hükümete danışmanlık yapan Robert Koch Enstitüsü (RKI) koronavirüs riskinin bulunduğu ülkeleri, insidans oranlarına göre virüs varyantı bölgesi, yüksek vaka bölgesi ve basit risk bölgesi olarak üçe ayırıyor. Türkiye 6 Haziran'dan beri basit risk bölgeleri arasında yer alıyor.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 17 Mart 2020 tarihinde uygulamaya konulan ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu tamamen veya kısmen risk bölgesi olarak sınıflandırılan 80 ülkeye yönelik seyahat uyarısını kaldırdığını açıklamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum