Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Antalya bölgesindeki oteller satışlarını durdurdu!

​​​​​​​16 Temmuz günü mesai bitimiyle başlayan ve 25 Temmuz günü sona erecek Kurban Bayramı tatilinde, son yılların en büyük iç turizm hareketliliği yaşanıyor.

Reklam
Antalya bölgesindeki oteller satışlarını durdurdu!
18 Temmuz 2021 - 11:42
Reklam
Türkiye genelinde 10 milyon kişi ve 10 milyar TL'lik seyahat ekonomisinin beklendiği  Kurban Bayramı tatilinde birçok turizm bölgesinde oteller yüzde 100 doluluğa ulaşarak 15-20 gün öncesinden satışlarını kapattı.

Buna rağmen günde onlarca talep almaya devam ettiklerini açıklayan turizmciler, bunlara üzülerek olumsuz yanıt vermek zorunda kaldıklarını söyledi. Bayramın en çok rağbet gördüğü bölgelerden biri olan Turizmin başkenti Antalya'nın Kaş ilçesinde butik oteller ve villaların yüzde 100 doluluğa ulaştığı açıklandı.

İlçede bu kış döneminden bu yana artan bir rezervasyon talebi olduğunu ve şu an itibarıyla Kaş'ta hemen hemen yüzde 100 doluluğa ulaşıldığını söyleyen Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş 61 bin olan ilçe nüfusunun şu an itibarıyla ve bayram sürecinde 5-6 katına çıkarak 300 bine yakın olacağını belirtti.

Temmuz ayına çok hızlı giriş yaptıkları ve özellikle aile odalarının çok kısa sürede kapandığını belirten bölge turizmcileri bir çok otelde Ağustos sonuna kadar ilk başta aile odası kalmadığını, bayram satışlarını kapatalı ise yaklaşık 20 gün olduğunu söyledi.

Bu bayramda çocuklu aile sayısının fazla olduğunu belirten bölge turizmcileri bildiğiniz yer var mı, villa, butik otel, özel havuzlu oda var mı tipi sorularla çok karşılaştıklarını hala ciddi talep olmasına rağmen maalesef oteller olarak 20 gündür karşılayamadıklarını ve Antalya bölgesindeki diğer otellerde de durumun aynı olduğunu söylediler.

Lüks tatil merkezi Belek bölgesinde ise otellerin şu an yüzde 80'in üzerinde dolu olduğunu açıklayan turizmciler Kurban Bayramı'nda geçen yıllara göre çok daha yoğun talep aldıklarını, 2 bin eurodan başlayıp 20 bin euroya kadar gecelik fiyatı olan villaların bile bayram döneminde tamamen dolduğunu dile getirdiler.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum