• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Edirne Mor Turizm'e hazırlanıyor

Edirne Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Lavanta Tarla Günleri 10 Haziran'da başlayacak.

  • Reklam
Edirne Mor Turizm'e hazırlanıyor
09 Haziran 2019 - 13:32
Reklam

10-16 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında enstitüye ait lavanta tarlalarında konserler, söyleşiler, bilgilendirme ve lavanta yağı sıkma gösterileri düzenlenecek. Yerli ve sınır ülkelerden yabancı turistleri kente çeken etkinliklerden esnaf da payını almak için harekete geçti. Lavantanın şerbetini, kurabiyesini, dondurmasını ve lokumunu üreten esnaf, ziyaretçileri kentte en güzel şekilde ağırlamak için hazırlıklarını tamamladı.

 

Edirne'nin meşhur tava ciğercileri de masaları lavanta çiçeğiyle süsleyip müşterilerini lavanta günlerine davet ediyor. Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar turizm kenti Edirne'nin misafirlerini ağırlamaya devam ettiğini belirtti. Lavanta günlerinin turizmi daha da hareketlendireceğini anlatan Dinar, şunları kaydetti: 


"Lavanta günleri yani bizim deyimimizle mor günler başlıyor. Biz de ciğerciler olarak gelen misafirlerimize ciğerin yanında bir demet lavanta hediye ediyoruz. Mor günlere sizleri bekliyoruz. Bizler de bugünlere özel giyineceğiz, dükkanlarımızı morla, lavantayla donatacağız. Bütün misafirlerimize lavanta hediye edeceğiz."

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum