• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Fiyatlar her yerde artıyor, bir yer hariç başlığı ile Türkiye'de tatil önerdiler!

İngiliz Telegraph gazetesi son dönemde sterlinin dolar ve euro karşısında değer kaybına dikkat çekerken İngilizler için tatile çıkmanın zorlaştığını yazdı.

  • Reklam
Fiyatlar her yerde artıyor, bir yer hariç başlığı ile Türkiye'de tatil önerdiler!
06 Eylül 2022 - 21:25
Reklam
İngiliz sterlini ABD doları karşısında 1,44 seviyesine gerileyerek 37 yılın en düşük seviyesini görürken İngiltere’de her gün hayat pahalılığıyla ilgili haberler basına yansıyor.

İngilizlerin artık tatil için eski alışkanlıklarından vazgeçip yeni rotalara yönelme eğilimindeyken en cazip fırsat onları için Türkiye oldu. Sterlinin değer kaybetmesiyle birlikte tatile gitmek isteyen İngilizler için çoğu rotanın pahalılaştığını yazan İngiliz Telegraph gazetesinin deneyimli seyahat muhabiri Nick Grent son yazısında ''Fiyatlar her yerde artıyor, bir yer hariç: Türkiye'' başlığıyla Barbados ve birkaç Doğu Karayip adası, Tayland, Güney Amerika ve Brezilya gibi tatil bölgelerinin artık daha pahalı hale geldiğini vurguladı.


Sterlin'in bir yıl önce 45 Tayland Bahtı değerinde olduğunu şimdi ise 42’ye kadar düştüğünü ve bu yüzden İngilizler için uğrak tatil bölgelerinin eskisi kadar cazip gelmediğini yazan gazete, son güneş ışığını yakalamak isteyen İngilizler için en uygun tatil destinasyonu olarak Türkiye’yi önerirken Eylül 2021’de bir sterlinin 11,5 liraya denk geldiğine ve şimdi oranın neredeyse 21 kat olduğuna dikkat çekildi.


İngiltere’de yayınlanan rapora göre, Türkiye’nin turizm cenneti Marmaris anket yapılan 36 popüler destinasyon arasında en düşük fiyatları sunan yer olurken bir gün için Algarve’de (Portekiz) 44 sterlin, Güney Kıbrıs’ta 56,44 sterlin ve Costa del Sol’da (İspanya) 59,56 sterlin ile karşılaştırıldığında Türkiye’de maliyetin 26,13 sterline kadar düştüğünü yazdı. Gazetede ayrıca Türkiye’ye uçak biletlerinin diğer ülkelere göre daha düşük olduğu da belirtilirken bu tatilin  İngilziler için evde kalmaktan daha ucuza mal olabilileceğine dikkat çekildi.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum