Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Gazeteci İsmail Saymaz'a turist rehberlerinden tepki! Özür dilemeli

Katıldığı televizyon programında turist rehberlerini küçümseyen bir tavırla açıklamalarda bulunan gazeteci İsmail Saymaz büyük tepki çekti.

  • Reklam
Gazeteci İsmail Saymaz'a turist rehberlerinden tepki! Özür dilemeli
26 Şubat 2022 - 17:35
Reklam
Hükümetin dış politikasına ilişkin eleştirilerde bulunan gazeteci İsmail Saymaz'ın katıldığı televizyon programında turist rehberlerini küçümseyen alaycı bir üslupla açıklamalarda bulunması üzerine sosyal medyadan tepki yağdı.

Eleştirisinde ''Turist rehberliği düzeyinde dış politikayla olmaz.'' ifadelerini kullanması üzerine sosyal medyada Gazeteci İsmail saymaz'a tepki yağarken Bursa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin konuyla ilgili açıklama yaptı. İsmail Saymaz’ın açıklamasının yanlış olduğunu vurgulayan Denizhan Sezgin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Bu söylem gerçekten İyi niyet ve çabayla ülkemiz turizmine katkı koymaya çalışan turist rehberleri bizleri ve arkadaşlarımızı üzmüştür. Turist rehberleri en azından bir yabancı lisan bilen, üniversite mezunu ve nasıl konuşması gerektiğini bilen ülkesini seven kişilerdir. Bu nedenle İsmail Saymaz’ın turist rehberlerinden özür dilemesi gerekmektedir.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum