• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Hotel Les Ottomans'da flaş gelişme! Yeni talibi belli oldu

Galatasaray eski başkanı ve Unit Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal’ın sahibi olduğu Hotel Les Ottomans ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

  • Reklam
Hotel Les Ottomans'da flaş gelişme! Yeni talibi belli oldu
20 Ocak 2023 - 16:04
Reklam
Reklam
Galatasaray eski başkanı ve Unit Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Aysal’ın maddi açıdan zora girmesi ile konkordatoya giden şirketleri ve Yeni Elektrik Üretim A.Ş’nin konkordato süreci devam ederken İstanbul Ortaköy’de bulunan Hotel Les Ottomans ile ilgili de bir süreç yaşanmış, otel icradan satışa çıkarılmıştı.

Hotel Les Ottomans isimli 440 milyon lira değerindeki Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı, 2020 yılının Aralık ayında İstanbul 10. İcra Dairesi tarafından gerçekleştirilen satış işlemiyle alacaklarına mahsuben Akbank'ın olmuş, en son gerçekleştirilen ihalede otel, Akbank tarafından 430 milyon TL'ye alınmıştı. Sonrasında üst mahkeme satışı reddetti ve otel yeniden Ünal Aysal'a geçti.


Oteline birçok ünlü markanın talip olduğu belirtilen Ünal Aysal'ın İtalyan merkezli bir marka ile görüştüğü, İtalyan markasının İstanbul’da boğazda bir otel işletme isteğinde olduğu bu nedenle de Hotel Les Ottomans’ı almak istedikleri ve İtalyanların Ünal Aysal ile arasındaki pazarlıkların son aşamaya geldiği ortaya çıktı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum