Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İhale sonuçlandı! Termal otelin yeni işletmecisi belli oldu

Mülkiyeti belediyeye ait olan 196 yatak kapasiteli otelin 20 yıllığına kiraya verilmesi ile ilgili yapılan ihale sonuçlandı.

  • Reklam
İhale sonuçlandı! Termal otelin yeni işletmecisi belli oldu
20 Ağustos 2021 - 07:05
Reklam
Mülkiyeti Kütahya ili Emet İlçe Belediyesi'ne ait olan Hamam Mahallesi Firuze Sokak adresindeki, 451 ada 1 parsel üzerinde bulunan 89.972,00 m2 arazi üzerindeki 196 yatak kapasiteli termal otel için yapılan ve 6 firmanın katıldığı ihale de, Emet Taşıyıcılar Kooperatifi, Yiğit holding ve Han Otel Turizm firmaları son tura kaldı.

60 bin TL'den ihaleye çıkan tesisler kapsamında, mülkiyeti Emet belediyesine ait 196 yataklı otel, müştemilatı, 1 adet 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet aquapark olarak kullanılan havuz, 36 adet apart daire, 1 adet yeşil kaplıcalar hamamı ve 8 adet özel banyo, 2 adet cafe, 1 adet kafeterya ve yanındaki 4 adet dükkan, 1 adet halı saha, 1'er adet basketbol, voleybol ve tenis kortu, 1 adet açık çay bahçesi, çim saha ile 1 adet açık termal sulu hacanaklar havuzu ve müştemilatından oluşan tesislerin işletilmesi, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 36. maddesine göre kapalı teklif usulü ile 20 yıllığına kiraya verildi.


Yiğit Holding ihaleden çekilince en yüksek fiyat olan 201 bin TL teklif veren Balıkesir merkezli Han Otel Turizm Şirketi işletme hakkını kazanırken ihalenin onayı ve yüklenici firma ile yapılacak sözleşme sonrası yeni firma tesisleri devralacak.


Termal otel son olarak, Uygur Tour Karadereli Şirketler Grubu'nca işletiyordu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum