Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz basını Türkiye'nin İngiltere'de kırmızı listeden çıkacağı tarihi yazdı!

İngiliz The Times gazetesi, 12 Mayıs'tan bu tarafa İngiltere'nin kırmızı listesinde olan Türkiye'nin bu listeden ne zaman çıkacağını yazdı.

  • Reklam
İngiliz basını Türkiye'nin İngiltere'de kırmızı listeden çıkacağı tarihi yazdı!
21 Ağustos 2021 - 14:24
Reklam
İngiliz The Times gazetesi Türkiye'ye karantinasız seyahatin kapısının açılabileceğini belirtti.

Analistlere göre gelecek hafta yapılacak güncellemede Türkiye'nin hükümetin kırmızı listesinden çıkarılabileceğinin öngörüldüğünü belirten The Times gazetesi buna gerekçe olarak Türkiye'deki koronavirüs vaka sayısının azalmasını gösterdi.


Koronavirüs salgınından dolayı getirilen kısıtlamalar ve karantina kararlarından önce yılda yaklaşık 2.3 milyon İngiliz turistin geldiği Türkiye, İngiltere'nin koronavirüs seyahat kategorisinde kırmızı listede olmasına rağmen İngiliz vatandaşları arasında fiyat başta olmak üzere otellerde sunulan hizmet kalitesinden dolayı seyahat için en popüler olan ülke ve turizm destinasyonu konumunda.


12 Mayıs'tan bu yana İngiltere'nin seyahat listesinde kırmızı kategoride olan Türkiye, üç haftada bir yapılan güncellemelerde bu listede kalmaya devam ederken kırmızı listedeki ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca masraflarını karşılayarak ev yerine otel karantinasında kalması gerekiyor. Yapılan son güncellemede İngiltere'de uygulanan otel karantinası masraflarına da zam geldi. Otel için ödenen ücret 1.750 sterlinden 2.285 sterline çıkarıldı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum