Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiliz turisti Türkiye'de tatil heyecanı sardı!

Koronavirüs salgını yüzünden alınan seyahat kısıtlamaları ve karantina kararları yüzden yaz döneminde Türkiye'ye karantinasız seyahat planları suya düşen İngilizleri heyecanlandıran bir gelişme oldu.

  • Reklam
İngiliz turisti Türkiye'de tatil heyecanı sardı!
22 Ağustos 2021 - 16:40
Reklam
Türk Lirasının İngiliz Poundu karşısında ciddi oranda değer kaybetmesi ve İngiliz basınında Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılacağı haberleriyle birlikte İngiliz turistin gözde turizm ve tatil beldelerinden biri haline gelen Türkiye, İngiltere kamuoyunun gündemine oturdu.

Türkiye’de son dönemdeki vaka sayılarının düşüş trendine dikkat çekerek kapsamlı analizler ve haberler yayınlayan İngiliz The Sun, Daily Star ve The Times gazeteleri son günlerde Türkiye’ye karantina uygulaması olmadan tatil yaparak ülkeye dönmenin mümkün olabileceğine dair yorumlarda bulundu.


Ülke dışına seyahat kurallarının incelenmesiyle birlikte neredeyse bir yıldır ilk kez Türkiye’ye karantinasız seyahatin mümkün olabileceğini yazan The Times gazetesi, vaka sayılarındaki düşüş ile birlikte İngiliz hükümetinin Türkiye’yi kırmızı listeden çıkarabileceğini öngörürken Türkiye ile birlikte Meksika, Brezilya, Mısır ve Gürcistan gibi ülkelerin de kırmızı listede olduğunu hatırlatan The Sun, bazı seyahat acentaları ve uzmanlarla görüştü.


İngiliz PC Agency isimli seyahat acentasının kurucusu Paul Charles The Sun gazetesine yaptığı açıklamada ''Türkiye güvenli ülkeler listesinde olmayı hak ediyor. Otellerde ve turistik bölgelerde en iyi Covid-19 kurallarına sahipler. Türkiye, birçoklarına göre İngiltere’den daha güvenli gelecektir.'' ifadelerini kullandı.


The Sun’a konuşan İngiliz hükümeti kaynakları kırmızı listede yer alan ülkelerin değişmesi ile ilgili bir açıklama yapmanın erken olduğunu duyururken gazete, Ulaştırma Bakanı Grant Shapps’ın bu hafta çarşamba ya da perşembe günü listeyi güncelleme kararını duyurabileceğini iddia etti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum