Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İngiltere'de gündem Türkiye tatili! İngilizlerin öfkesi dinmiyor

Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerden dolayı Türkiye tatiline çıkamayan İngilizler hükümete ateş püskürmeye devam ediyor.

İngiltere'de gündem Türkiye tatili! İngilizlerin öfkesi dinmiyor
03 Eylül 2021 - 12:49
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere'de on binlerce insan, Türkiye'ye karantinasız tatilin açılması çağrısında bulunurken İngiliz The Times gazetesi, İngiliz vatandaşlarının Türkiye’ye karantinasız seyahat olmamasına büyük tepki gösterdiğini kapsamlı bir haber analiz ile duyurdu.

İngiltere'nin en saygın gazetelerinden olan The Times tarafından yayınlanan haberde Birleşik Krallık’tan daha az vaka sayısı olmasına rağmen İngilizlerin karantinasız Türkiye’ye gitmesinin Mayıs ayının başından itibaren yasak olduğuna dikkat çekilirken Türkiye’nin kırmızı listede olmasının sebeplerinden birinin artan vaka oranı ve test sonuçlarındaki şeffaflık eksikliği olduğuna vurgu yapıldı.


Birleşik Arap Emirlikleri’nin 8 Ağustos’tan beri kehribar renkteki ülkeler kategorisine alındığının hatırlatıldığı The Times muhabiri Lucy Perrin imzalı haberde ayrıca İngilizlerin kırmızı listedeki Türkiye’ye gidemezken ABD’li ve Rus turistlerin Türkiye’ye gidebildiğine dikkat çekildi. Haberde ayrıca ''İngiliz tatilciler öfkeli. 2 Eylül itibariyle 45.000’den fazla insan Türkiye’nin güvenli ülke listesine alınmasını istedi. 100.000 imzaya ulaştığında bu talep parlamentoda görüşülecek.'' ifadelerine yer verildi.


İngiltere’deki Türk yetkililerin de durumdan rahatsız olduğunu yazan The Times tarafından yayınlanan haberde ayrıca şu ifadelere yer verildi: ''Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’ndeki yetkililer de daha önce Sky News’e açıklama yapmıştı. Türk yetkililer bilimsel verilerin Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılmasını desteklediğini söylemişti. İngiltere yönetimi yeni kararını 16 Eylül’de alacak. Hükümetin 3 haftada bir değiştirdiği kararlar 20 Eylül’de yürürlüğe girecek.''


12 Mayıs'tan bu yana İngiltere'nin seyahat listesinde kırmızı kategoride olan Türkiye, üç haftada bir yapılan güncellemelerde bu listede kalmaya devam ederken kırmızı listedeki ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca masraflarını karşılayarak ev yerine otel karantinasında kalması gerekiyor. Yapılan son güncellemede İngiltere'de uygulanan otel karantinası masraflarına da zam geldi. Otel için ödenen ücret 1.750 sterlinden 2.285 sterline çıkarıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum