Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de Türkiye'ye yönelik tatil rezervasyonlarında son durum

Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere'de seyahat şirketleri, hükümetin seyahat kısıtlamalarını gevşetmesinin ardından tatil rezervasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
İngiltere'de Türkiye'ye yönelik tatil rezervasyonlarında son durum
19 Eylül 2021 - 13:27
Reklam
Hükümet tarafından alınan yeni kararla seyahat kurallarının gevşetildiğinin duyurulmasının ardından İngiltere'nin önde gelen seyahat şirketlerinden biri olan Thomas Cook, tatil rezervasyonlarının Ağustos ayına göre büyük artış kaydettiğini açıkladı.

Seyahat kurallarındaki gevşetilmenin ardından yapılan rezervasyonların bu hafta daha da artmasının beklendiğini söyleyen Thomas Cook'un CEO'su Alan French yaptığı açıklamada ''Bugünkü rezervasyonlarımıza dayanarak, insanlar sunulan harika fırsatlardan, daha kolay test kurallarından ve uluslararası seyahatler için basitleştirilmiş sistemden yararlanmak için daha fazla rezervasyon yapacaklar. bugün itibarı ile rezervasyonlarımızdsa özellikle Türkiye'ye yönelik yüze 200 artış var.'' ifadelerini kullandı.


Yurtdışı tatil rezervasyonlarında sıçrama yaşandığını açıklayan bir başka seyahat şirketi çevrimiçi hizmet veren Skyscanner ise Ulaştırma Bakanlığının Cuma günü seyahat kurallarındaki değişiklikleri açıklamasının ardından, yarım saat içinde bilet satışlarında yüzde 133'lük bir artış elde ettiğini belirtti. İngiltere'deki havacılık endüstrisinin birçok Avrupa ülkesindeki muadilleriyle aynı hızda toparlanmadığını söyleyen ve bakanlara kuralları daha fazla gevşetmeye yönelik çağrıda bulunan İngiltere Havalimanı İşletmecileri Derneği CEO'su Karen Dee İngiltere havalimanlarının 2021'de normal bir yıla kıyasla yolcu sayısının sadece yüzde 20 olduğunu ancak Avrupa ülkelerinde ise bu oranın en az yüzde 50 olduğunu belirterek bunların hepsinin test sistemlerindeki karmaşıklıklarla ilgili olduğunu söyledi.


İngiltere ulaştırma bakanı Grant Shapps Türkiye de dahil olmak üzere 8 ülkenin kırmızı seyahat listesinden çıkarıldığını ve kırmızı liste haricinde trafik ışığı sistemi olarak adlandırılan seyahat kısıtlamalarının sona ereceğini duyurmuş, 22 Eylül'den itibaren geçerli olacak değişikliğe ek olarak, Ekim ayından itibaren uluslararası seyahatlerde iki doz aşılanmış kişilerin İngiltere'ye gelirken PCR testi yaptırma zorunluluğunun da sona ereceğini belirtmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum