• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm sektöründe kış sezonu ve 2022 için umutlar arttı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, İngiltere'nin Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Turizm sektöründe kış sezonu ve 2022 için umutlar arttı
18 Eylül 2021 - 14:25
Reklam
Reklam
Reklam
Akdeniz ve Ege için önemli bir pazar olan İngiltere'nin koronavirüs tedbirleri kapsamında uyguladığı seyahat listesinde yaptığı güncellemede Türkiye'yi 22 Eylül itibarıyla seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarması turizm sektöründe sevinçle karşılandı.

İngiltere'nin Türkiye'ye en fazla turist gönderen ilk 5 ülke arasında yer aldığını, gelişmekte olan pazar olarak nitelendirildiğini söyleyen ve Türkiye'de 2019'da 2,5 milyon İngiliz'in tatil yaptığını, ağırlıklı olarak Akdeniz ile Ege kıyılarını tercih ettiklerini aktaran TÜROFED Başkanı Çorabatır İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmasının turizm ve turizme bağlı diğer sektörler için son derece önemli ve sevindirici bir karar olduğunu, bu durumun hem turist sayısını hem de gelirini pozitif yönde etkileyeceğini söyledi. Yaz sezonunun sonuna gelindiğine ancak İngilizlerin kış sezonu için de önemli bir potansiyeli barındırdığına işaret eden Çorabatır şöyle devam etti:


"İngilizler golf başta olmak üzere çeşitli spor turizmi için önemli bir ülke. Böyle bir kararın şu anda açıklanması kış sezonunu daha da hareketlendirecektir. Türkiye'de en fazla golf sahalarına sahip bölge Antalya. 22 Eylül'den sonra Antalya başta olmak üzere Akdeniz ve Ege kıyılarımız çok sayıda İngiliz'i ağırlamaya başlayacaktır. Bu karar gelecek sezonu da olumlu yönde etkileyecek. İngilizler gelecek sezon rezervasyonlarını bu dönemden itibaren başlıyor. Türkiye'de İngilizlere satışlar Kasımda başlar. Karar 2022 için tatil planları yapan ve Türkiye'ye gelmek isteyen İngilizleri de önemli ölçüde etkileyecek, rezervasyonlarda önemli artış sağlayacaktır.''


Salgına rağmen Türkiye'nin turizmde önemli bir başarı yakaladığını vurgulayan, kış sezonu için spor ve kongre turizminde de hareketlilik beklediklerini bildiren Çorabatır, yaşanan olumlu gelişmelerde vaka sayılarının düşmesi ve aşılanma oranının artmasının etkin rol oynadığının altını çizdi.YORUMLAR

  • 0 Yorum