Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'de uluslararası seyahatlerde yeni dönem başladı!

İngiltere, bugünden itibaren geçerli olmak üzere uluslararası seyahatlerde yeni sisteme geçti.

  • Reklam
İngiltere'de uluslararası seyahatlerde yeni dönem başladı!
04 Ekim 2021 - 20:35
Reklam
Uluslararası seyahatlerde yeni dönemin 4 Ekim itibariyle resmen başladığı İngiltere'de yeni dönemle birlikte ülkede uzun süredir uluslararası seyahatler için kullanılan ve ülkeleri risklere ayıran trafik lambası sistemi resmen sona ererken bundan sonra tüm ülkeler kırmızı listedekiler ve diğerleri olarak sınıflandırılacak.

Yeni dönemde tam aşılı İngilizler, uçağa binmeden önce yaptıkları yanal akış testini artık yapmayacak ancak seyahat edecek olan herkes ülkeye dönüşün ikinci gününde yapılan ve 65 pounda mal olan PCR testlerini yapmaya devam edecek. İngiliz hükümetinin ayrıca 54 olan kırmızı listedeki ülke sayısını 9'a indireceği açıklandıırken kırmızı listede yer alan ülkelerden İngiltere'ye dönenler, 11 gün karantina otelde konaklayacak ve bunun için cebinde 2 bin 285 pound ödeyecek.


1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere çift aşılı olan İngiliz turistlerden PCR testi istemeyeceğini daha önce duyuran Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği tarafından yapılan duryuruda çift aşı olan, hastalığı atlattığına dair bağışıklık belgesi olan ya da 72 saatten eski olmamak üzere negatif PCR testi bulunan İngilizlerin Türkiye’ye giriş yapabileceği açıklandı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum