Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den 6 ülkeye seyahat kısıtlaması! Uçuşlar durduruldu

Bazı ülkelerde ortaya çıkan yeni bir koronavirüs varyantı nedeniyle, bu ülkelerden İngiltere'ye yapılacak seyahatlere kısıtlamalar getirildi.

  • Reklam
İngiltere'den 6 ülkeye seyahat kısıtlaması! Uçuşlar durduruldu
26 Kasım 2021 - 09:10
Reklam
Alınan yeni karar doğrultusunda Pazar günü saat 04.00 itibarıyla bu 6 ülkeden gelenler ve İngiltere'ye varmadan son 10 gün içerisinde bu ülkelerde bulunanlar 10 günlük zorunlu otel karantinasına girecek.

Bu tarihten önce gelmiş kişiler ise kendilerini ev karantinasına girecek. Son 10 gün içerisinde gelen kişilerden de PCR testi yaptırmaları istenecek. Cuma günü saat 12.00 itibarıyla Güney Afrika, Namibya, Zimbabve, Botsvana, Lesotho ve Esvatini'den İngiltere'ye yapılacak uçuşların geçici olarak durduklarını açıklayan İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid B.1.1.529 ismiyle tanımlanan yeni varyantı şimdiye kadar gördüğümüz en kötüsü olarak tanımladı ve sahip olunan bağışıklıktan kurtulma potansiyelinin olduğuna dair bazı endişelerin olduğunu dile getirdi.


Mutasyona uğramış varyantın endişe verici bir tür olduğunu söyleyen Güney Afrikalı bilim insanları önceki varyantlardan daha tehlikeli olup olmadığının net olmadığı belirtirken İngiltere'de şu an için tespit edilmiş varyant vakası bulunmuyor. Bununla birlikte Güney Afrika, Hong Kong ve Botswana'da 59 yeni varyant vakası tespit edildi.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum