Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den uluslararası seyahatler için yeni karar!

İngiltere uluslararası uçuşlarla ilgili yeni önlemler almaya hazırlanıyor.

  • Reklam
İngiltere'den uluslararası seyahatler için yeni karar!
06 Ocak 2022 - 13:56
Reklam
Yaptığı açıklamada, test zorunluluğunun kaldırılacağını belirtten İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Omicron'un artık çok yaygın olduğunu, mevcuttaki önlemlerin vakalarda artışta sınırlı bir etkiye sahip olduğunu söylemiş, önlemlerin seyahat sektörü üzerinde önemli maliyete yol açmaya devam ettiğine dikkat çekmişti.

Başbakan Johnson ayrıca, yolcuların geldikten 2 gün sonra yaptırdıkları test sonucu belli olana kadar kendilerini izole etme zorunluluğunun da kaldırılacağını bildirmişti. Alınan yeni karar doğrultusunda İngiltere'ye gelen yolcular için seyahat öncesi koronavirüs testi zorunluluğu 7 Ocak itibarıyla kaldırılacak. 7 Ocak Cuma gününden itibaren tam aşıları olanların ve 18 yaşından küçüklerin, Birleşik Krallık dışındaki ülkelerden İngiltere'ye seyahat etmeden iki gün önce test yaptırmaları gerekmeyecek. Varışta PCR testi yaptırmak gerekecek, ancak sonucu beklerken karantinaya girmeye gerek kalmayacak.


Cuma gününe kadar yürürlükte olan mevcut kurallar uyarınca, 12 yaşın üzerindeki tüm tam aşılı yolcuların, Birleşik Krallık'a gitmeden iki gün önce negatif test sonucunu göstermeleri gerekirken bununla birlikte tam aşılıların varıştan sonraki iki gün içinde de PCR testi yaptırması gerekiyor ve sonucu beklerken kendilerini izole etmesi şartı koşuluyor.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum