Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere seyahat listesini güncelledi! İşte Türkiye kararı

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı her üç haftada bir güncellediği seyahat listesinde trafik ışığı tabir edilen sistemle Covid-19'la mücadele kapsamında seyahat kurallarını belirliyor.

  • Reklam
İngiltere seyahat listesini güncelledi! İşte Türkiye kararı
26 Ağustos 2021 - 18:23
Reklam
Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere Covid-19 seyahat kısıtlamaları doğrultusunda yaptığı son güncel listesinde sarı listede bulunan Tayland ve Karadağ kırmızı listeye girdi.

Son haftalarda İngiliz basınında yazılan haber, yorum ve tüm beklentilere rağmen Türkiye ve Pakistan kırmızı listede kalmaya devam ederken sarı listede bulunan Kanada, Danimarka, Finlandiya, Lichtenstein, Litvanya, Portekiz'e bağlı Azor adaları ve İsviçre yeşil listeye geçti.


Yeşil listede bulunan Hırvatistan, İsrail ve Tayvan ise sarı listeye geçme ihtimali bulunan yeşil gözlem listesine alınırken Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyük çoğunluğu sarı listede bulunuyor. Yapılan son güncellemeyle birlikte değişiklikler 30 Ağustos Pazartesi günü sabaha karşı 04.00'dan itibaren yürürlüğe girecek.


12 Mayıs'tan bu yana İngiltere'nin seyahat listesinde kırmızı kategoride olan Türkiye, üç haftada bir yapılan güncellemelerde bu listede kalmaya devam ederken kırmızı listedeki ülkelerden gelenlerin 10 gün boyunca masraflarını karşılayarak ev yerine otel karantinasında kalması gerekiyor. Yapılan son güncellemede İngiltere'de uygulanan otel karantinası masraflarına da zam geldi. Otel için ödenen ücret 1.750 sterlinden 2.285 sterline çıkarıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum