Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı! İşte yeni uygulamalar

Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından İngiltere'de Ulaştırma Bakanlığı tarafından koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu seyahat listesinde güncelleme yapıldı.

  • Reklam
İngiltere Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı! İşte yeni uygulamalar
17 Eylül 2021 - 17:29
Reklam
Yapılan yeni güncelleme ile Türkiye, Pakistan, Maldivler, Mısır, Sri Lanka, Umman, Bangladeş ve Kenya'nın yer aldığı 8 ülke, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden çıkarıldı.

Yapılan yeni güncelleme ile 4 Ekim'den itibaren kırmızı, sarı ve yeşil ülkelerin yer aldığı mevcut trafik ışığı sistemi kaldırılacak ve yalnızca tek bir kırmızı liste yer alacak ayrıca, kırmızı listede olmayan ülkelerden gelen tam aşılı yolcular, PCR testleri yerine daha ucuz olan yanal akış testleri yaptırabilecek.


4 Ekim'den itibaren uluslararası seyahatler için yeni ve basitleştirilmiş bir sistem sunacaklarını belirten Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, mevcut yaklaşımı tek bir kırmızı liste ile değiştirdiklerini belirtirken kırmızı listede yer alan ülkelerden gelenlerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekiyor. Seyahat listesinde 5 Ağustos'ta yapılan güncellemeye göre, daha önce 1750 sterlin ödenen zorunlu otel karantinası ücretleri ise 12 Ağustos itibarıyla 2 bin 285 sterline çıkarılmıştı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum